Dievčatá z Rijádu přehled

Dievčatá z Rijádu https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147019/dievcata-z-rijadu.jpg 3 52 52

Mladá arabská autorka sa pred časom rozhodla podeliť sa s ostatnými o svoje skúsenosti zo sveta muslimských žien. Bez prikrášľovania a nárekov rozpráva príbeh štyroch kamarátok, dievčat z rijádskej smotánky.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Columbus (SK)

Girls of Riyadh

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dievčatá z Rijádu. Přihlašte se a napište ho.

yvett239
21.11.2023 3 z 5

Tahle knížka se ke mně dostala na hromádce knih s arabskou tematikou, která mě zajímá. Lehkou románovou formou poskytuje vhled do arabské společnosti, při kterém zůstává rozum stát - a to jde o tu nejprivilegovanější společenskou vrstvu! Je zajímavé vidět, že tamější ženy řeší podobné problémy jako my, ale k tomu mají ještě svoje mnohem nerovnější postavení ve společnosti, skoro žádná práva a tak dále.
Překlad místy pokulhává, děj není tolik čtivý a strhující jako v jiných knihách, ale pokud se zajímáte o arabskou společnost, za přečtení stojí.

Janča1532
29.12.2021 5 z 5

Kniha velmi poutavě napsaná.Mladé dívky mají stejný starosti jako u nás. Mnohé sem se dozvěděla.

Andi
02.07.2020 4 z 5

Jak tak čítám, ty holky tam mají úplně stejný problém s chlapama, jako my tady - je jich jako šafránu. Knížka mi přišla do ruky vhod, protože mě opravdu zajímalo, jak to s těmi vztahy v Saudi je. Koukla jsem na autorku, je krásná, ale je škoda, že má tolik plastik - nejspíš nos, botox ve rtu určitě. Proč to ty ženské dělají?

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dievčatá z Rijádu v seznamech

v Právě čtených1x