Záhada purpurového leknínu přehled

Záhada purpurového leknínu
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350295/mid_zahada-purpuroveho-lekninu-Aw4-350295.png 4 4 4

Detektiv Raymond Tarr série

Dobrodružný román o stíhání gangsterské tlupy v Rakousku. Vražda muže nastrojená jako automobilová nehoda, při níž umírající prozradí věci, na kterých mu již nezáleží, přivádí policii na stopu tlupy, o jejíž pravé činnosti nemá představu. Vycházelo na pokračování v deníku Lidová demokracie od března do června 1978.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Záhada purpurového leknínu. Přihlašte se a napište ho.

Nordic7
12.06.2019 5 z 5

První příběh policisty Interpolu. Raymond Tarr je drsný sympaťák, používající selský rozum, fyzické schopnosti a metodu pokus omyl. Je to hrdina z masa a kostí, kterému držíte palce od první minuty. Jiří Brabenec vytvořil postavu věrohodnou, mezi ostatními literárními detektivy konkurenceschopnou, pohybující se na území lehké a láskyplné parodie. Ani po padesáti letech není kniha zastaralá a ve formě jednohubky ji večer při lampičce slupnete jak malinu. Příběh je nekomplikovaný stejně jako hrdina sám. Nečekejte brilantní dedukce ani přemíru násilí. Máte před sebou prostě několik stránek ideálního odpočinku.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Záhada purpurového leknínu v seznamech