Deník venkovského faráře přehled

Deník venkovského faráře https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324239/bmid_denik-venkovskeho-farare-ZLG-324239.jpg 5 35 35

Rozhovor s českým knězem, nositelem pamětní medaile Václava Bendy za význačný rozvoj za obnovu demokracie Nejsem žádný intelektuál, říká o sobě P. Jan Rybář. Možná právě proto vypráví o světlých i stinných stránkách života přímo a bez zbytečných ohledů. Pětaosmdesátiletý jezuita patří k posledním svědkům dramatických událostí 20. století. Pamatuje hrůzy II. světové války, divoké odsuny, nástup komunistické totality, vězení a permanentní dohled StB. Pamatuje ale také naděje, které vyvolal II. vatikánský koncil, a návrat svobody v roce 1989. A evangelijní svobodu a humor si při vší pokoře nenechá vzít, ba naopak rád je bude sdílet se všemi čtenáři.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Deník venkovského faráře. Přihlašte se a napište ho.

Předčítačka
24.08.2023 5 z 5

"Točíme se pořád okolo hříchu, ale otec v příběhu o marnotratném synovi objímá syna smrdícího po prasatech. Nečeká, až bude prosit o odpuštění, a jde mu vstříc."
(Jan Rybář - Jos. Beránek: DENÍK VENKOVSKÉHO FARÁŘE)
#letnicteni #klubklatovskychknihomolu #3K #knihomolove #3

gab72
20.01.2021 5 z 5

Velice dobrá kniha o opravdové víře a lásce k bližnímu a i k sama sobě. Když člověk lásku sám nemá nemůže dávat dál :). Trochu zarážející informace o vedení církve jako takové. Pro mě osobně už ne tolik podstatné, hierarchie církve je pro mě složitá, co je však důležité je víra, naděje a láska a jejich skutky. Doporučuji i nevěřícím :). Pan Rybář je nejspíše farář s lidským přístupem.

lidunka1
05.04.2017 5 z 5

A já zase vím, že když takové hodnocení napíše Cinik - bude to skvělá kniha. Cinik je totiž všude a často v opozici. Kdyby takoví lidé byli všichni, církev by už dávno zanikla.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Deník venkovského faráře v seznamech

v Právě čtených2x

Autoři knihy