Dějiny filosofie I. - Starověk a středověk přehled

Dějiny filosofie I. - Starověk a středověk https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444532/bmid_dejiny-filosofie-i-starovek-a-stred-PpJ-444532.jpg 4 34 34

Dějiny filosofie (Rádl) série

Význačný představitel neovitalismu interpretuje vývoj starověké a středověké filozofie. Shrnující výklad filozofického myšlení od antické mytologie po mystiku pozdního středověku. Velice osobitá interpretace hodnotí filozofické koncepce z hlediska ideového zaměření autora. Jedno ze základních děl významného českého myslitele.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dějiny filosofie I. - Starověk a středověk. Přihlašte se a napište ho.

Kabuky
29.05.2022 5 z 5

Výborně.

monngoll
06.04.2022 3 z 5

Rádl tu polemizuje s filozofmi (s ktorými nesúhlasil), ktorí už nemôžu odpovedať, resp. miestami už nepolemizuje, ale jednoducho ich kritizuje, že mali rozmýšľať inak. Takto sa to nerobí do psej matere... chýba tu neutrálny nadhľad, ktorý je v takýchto dielach alfa a omega.

masem11
20.04.2021 4 z 5

Kniha je rozhodně zajímavá, Rádl se vyrovnává s různými filosofy a snaží se ukázat, jaký význam má jejich nauka v dnešních dnech. Především v oddíle o scholastice se ukazuje autorovo protestantství.

Nové eknihy zdarma ke stažení (červen)

29.06.2020

Kniha Dějiny filosofie I. - Starověk a středověk v seznamech