Dej mi ty prachy přehled

Dej mi ty prachy https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331190/bmid_dej-mi-ty-prachy-Nzk-331190.jpg 3 48 48

Velkoměsto, láska, zločin, umění i smrt. V románu Dej mi ty prachy Iva Pekárková skloubila hlubokou znalost New Yorku a jeho obyvatel s dramatickým vypravěčským uměním, básnickými popisy míst i situací a legračními scénkami. Kniha koncipovaná jako milostný dopis městu New York od řidičky žlutých taxíků (kterou Pekárková skutečně sedm let dělala) je napsaná s naprostou precizností a úctou ke geniu loci: každé ze dvou tisíc newyorských nároží je vylíčené tak, jaké skutečně bylo, když ho autorka viděla na vlastní oči. To platí i o všech newyorských čtvrtích, i těch, do kterých nikdy nebylo radno chodit, natož v nich pobývat. I když je to román, stalo se Dej mi ty prachy předmětem studia mnohých sociologů, spisovatelů a vědců, kteří se zajímají o New York a řidiče newyorských žlutých taxíků.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dej mi ty prachy. Přihlašte se a napište ho.

Slávka 1970
17.11.2023 2 z 5

Knihu jsem si koupila na autogramiádě jiné knihy Ivy Pekárkové....bohužel, pro mne je kniha zklamáním.

Mánička178
22.08.2023 4 z 5

Kniha zavede čtenáře do prostředí New Yorku, a sice do prostředí "nižší" společenské vrstvy - do světa nelegálních migrantů, nebezpečných čtvrtí. Vývoj příběhu mě překvapil, téma není z těch mých milých, ale opravdu moc mě bavil jazyk Ivy Pekárkové (ač přisprostlý - jednoduše odrážel mluvu prostředí, ve kterém se příběh odehrává). Proto si od autorky určitě ještě něco přečtu :)

peeetta
14.11.2019

Děj knihy má spád. Přibližuje situaci přistěhovalců v New Yorku a jejich práci pro taxi službu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dej mi ty prachy v seznamech

v dalších seznamech1x