Dary nedokonalosti přehled

Dary nedokonalosti https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415916/bmid_dary-nedokonalosti-z1M-415916.jpg 4 19 19

Keď narovinu priznáme ako sa veci v našom živote skutočne majú a prostredníctvom toho sa naučíme milovať sami seba, je to tá najstatočnejšia vec, akú kedy urobíme. Čo je väčšie riziko? Prestať riešiť, čo si myslia druhí ľudia alebo neriešiť to, ako sa cítite, v čo veríte a kto ste vy? Žiť plnohodnotne znamená, že žijete v stave, kedy si uvedomujete svoju cenu. Je o pestovaní odvahy, súcitu a medziľudského spojenia, aby ste sa ráno zobudili a povedali si: „Bez ohľadu na to, čo dnes vykonám a čo všetko nevykonám, som dostatočne dobrý.“ Znamená to, že v noci idete spať s myšlienkou: „Áno, som nedokonalý a zraniteľný a niekedy mám strach, ale to nič nemení na skutočnosti, že som statočný a hodný lásky a spolupatričnosti.“... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Citadella (SK)

The Gifts of Imperfection , 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dary nedokonalosti. Přihlašte se a napište ho.

Starmoon
20.03.2022 4 z 5

Téma knihy sa mi zdala zaujímavá, jej uchopenie už menej. Paradoxne (a možno ani nie), najviac ma oslovili myšlienky a výroky, ktoré autorka citovala, nie tie jej. Ako osvieženie a malé povzbudenie sa mi zdala kniha fajn, žeby mi však zásadne zmenila život, svetonázor alebo stereotyp, to nie. Jednoducho mi tam chýbal nejaký „aha“ moment alebo čosi, čo by ma nadchlo, strhlo, vyburcovalo... Neľutujem čas, ktorý som pri nej strávila, ale úprimne, bytostne ma z nej zasiahla len jedna myšlienka, aj to nie od autorky, čo sa mi zdá na motivačnú literatúru málo.

vodnář
21.03.2019 4 z 5

Příjemně, čtivě a "lidsky" napsaná knížka, která vám dodává odvahu být sami sebou.

Malachime
12.01.2019 4 z 5

"To, nakolik sami sebe známe a sami sobě rozumíme, je sice nesmírně důležité, ale k tomu, abychom žili plný život, potřebujeme ještě něco podstatnějšího: mít sami sebe rádi." Moc pěkná kniha. Mám ji celou podtrhanou a budu se k ní určitě vracet.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dary nedokonalosti v seznamech

v Právě čtených3x