Dôstojník a špión přehled

Dôstojník a špión
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376075/bmid_d-stojnik-a-spion-IoJ-376075.jpg 4 84 84

Píše sa rok 1895, je mrazivé januárové ráno a major Georges Picquart dozerá na verejnú degradáciu kapitána Alfreda Dreyfusa, usvedčeného zo špionáže. Zhromaždený dav žiada zradcovu smrť. Ctižiadostivého majora za odmenu povýšia, a tak sa stane najmladším plukovníkom francúzskej armády a šéfom „štatistického oddelenia" - tajnej služby, ktorá „odhalila" špióna. Dreyfusa odsúdia na doživotný pobyt na Diabolskom ostrove, kde sa nesmie s nikým zhovárať. Zdá sa, že jeho prípad je definitívne uzavretý. No Picquart postupne zisťuje, že v srdci francúzskej tajnej služby niečo hnije. V radoch armády odhalí ďalšieho špióna, ale jeho nadriadení akoby to nechceli vziať na vedomie. Picquart napriek hrozbám pokračuje vo vyšetrovaní a čoskoro podstúpi takmer rovnakú tŕnistú cestu ako ten, koho sám dostal do väzenia.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: ekniha , Slovart (SK)

An Officer and a Spy , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dôstojník a špión. Přihlašte se a napište ho.

Maraiser
09.12.2023 4 z 5

O Dreyfusově aféře jsem se popravdě dozvěděl z jiné knihy. Z Motýlka. Pak to okolo mne občas proplulo. No a teď jsem se jsem narazil na možnost se o to dozvědět více. A díky tak za tuto knihu. I když člověk samozřejmě věděl, že to vkastně dopadne dobře, tak nepnutej jsem v určitých chvílích byl pořádně.

iška
07.12.2021 5 z 5

Výborně zpracované téma. Teď bych se ještě ráda podívala na film, který podle knihy natočil Roman Polański. Prý je také velmi dobrý. Ano je to velmi známá kauza, ale velmi dobře zpracovaná a stojí za připomenutí.

madem
21.10.2021 3 z 5

Kniha je nádherná, jen mě mrazí ty zkušenosti doby. Chci věřit, že dnes by to bylo jiné.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dôstojník a špión v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech2x