Čísla nelžou přehled

Čísla nelžou
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533300/bmid_cisla-nelzou-65e1a5f7bd1c8.jpg 4 94 94

Celosvětově uznávaný kanadský vědec českého původu nás ve své knize bere na faktografickou výpravu za poznáním. 71 tematických kapitol přináší kromě nových informací a fascinujících příkladů z energetiky, dopravy či ekologie také odpovědi na otázky typu: Proč elektrická auta zatím nejsou šetrná k životnímu prostředí? Proč je těžké předpovědět, jak zlá bude probíhající pandemie? A jak lidstvo a vynálezy moderního světa ovlivňují život na naší planetě?... celý text

Literatura světová Literatura naučná Encyklopedie
Vydáno: audiokniha , Voxi

Numbers Don't Lie. 71 Things You Need to Know About the World , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čísla nelžou. Přihlašte se a napište ho.

Martinmmm
16.06.2024 4 z 5

Súbor esejí o rôznych témach ovplyvňujúcich našu planétu a nás život na nej..

pepap
06.02.2024 4 z 5

Jedno se panu Smilovi musí nechat - čísla a jejich výpovědi jsou fascinující a čísla mohou být skutečně dohledána o všem!! Ovšem ... to je i jejich úskalí. A sice interpretace. Kniha obsahuje spoustu příkladů, jak (zdánlivě) nesourodá porovnání můžeme vyžadovat a dostávat se k odpovědím skrze čísla a statistiky.
Co mně osobně chybělo v podání pana Smila byla zmínka a význam víry a přesvědčení. Z čistě racionálního hlediska jde nazírat například na klimatickou krizi či průmysl jasně, srozumitelně a bez obav. Člověk ale nikdy nebyl čistě racionální bytost. A proto ideály hrají důležitou roli. A o ideálech Václava Smila nejsem schopen říct nic.

dpxcz
14.10.2023 4 z 5

Zajímavá kniha obsahující mnoho problémů podaných čtivě v krátkých kapitolách a díky tomu se vše dá přečíst velmi rychle a svižně. Určitě stojí za přečtení.

10 nejprodávanějších eknih (leden)

10.02.2022

10 nejprodávanějších eknih (prosinec)

10.01.2022

Knižní novinky (43. týden)

25.10.2021

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Kniha Čísla nelžou v seznamech

v Právě čtených18x