Čínská dietetika v moderním světě: praktická příručka zdravé výživy podle TČM přehled

nehodnoceno
Čínská dietetika v moderním světě: praktická příručka zdravé výživy podle TČM https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426828/bmid_cinska-dietetika-v-modernim-svete-p-LQg-426828.jpg 0 0 0

Život nás může lehce unášet jako veslaře na loďce, který s radostí a vděčností využívá proud, nebo se může vyčerpávat usilovnou plavbou proti proudu. Proud představuje přírodní zákonitosti, veslař úctu a cit pro hodnoty i pokoru k řádu věcí. Dnes žijeme ve věku paradoxu, kdy je náročné ve společnosti dodržovat prostý život i prostou stravu a kdy je plavat proti proudu zdánlivě snazší než plout s ním. Podle čínské medicíny jsou zdraví a dlouhověkost podmíněné nejen zděděnou konstitucí a vitalitou, ale také způsobem, jak o sebe a svou kondici pečujeme cvičením, myšlením i stravou. V tradiční orientální dietetice se potraviny považují za zhmotnění energií země, nebe (vzduchu), počasí i způsobu pěstování. Jednotlivé složky potravy se v čínské dietetice dělí podle charakteristik jin, jang, pěti prvků chuti, tropizmu, ročních období a také kuchyňské úpravy.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čínská dietetika v moderním světě: praktická příručka zdravé výživy podle TČM. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Čínská dietetika v moderním světě: praktická příručka zdravé výživy podle TČM v seznamech

čínské lékařství zdravá výživa

Autorovy knížky

Ludmila Bendová
česká, 1956
2015  0%Čínská dietetika v moderním světě: praktická příručka zdravé výživy podle TČM