Čierna nedeľa přehled

Čierna nedeľa https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72708/bmid_cierna-nedela-Fwn-72708.jpg 4 190 190

Michael Lander je od detstva očarený obrazom striebristej vzducholode, nečujne sa vznášajúcej nad krajinou. Lietanie sa mu stane osudom a opojenie z odpútania sa od zemskej príťažlivosti ho zbaví pocitu, že ho ľudské spoločenstvo neprijíma. Letecké povolanie ho robí šťastným a v živote sa mu darí do chvíle, keď vo Vietname zostrelia jeho vrtuľník. Lander sa dostane do zajatia. Čitateľ sa stáva svedkom strhujúceho deja vo chvíli, keď sa Michael Lander chystá pomstiť celému svetu a najmä americkej vojenskej mašinérii za krivdy, ktorých sa na ňom dopustili. Spojí sa s teroristami z organizácie Čierny september, zostrojí bombu a chce ju pomocou vzducholode zvrhnúť na futbalový štadión, keď budú zápas sledovať desaťtisíce divákov spolu s americkým prezidentom.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Black Sunday , 1975

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čierna nedeľa. Přihlašte se a napište ho.

wimpzk
01.09.2023 4 z 5

Od této knihy jsem absolutně nic nečekal. Dlouho zralá v mě knihovně až nastal její čas. A byl jsem nakonec příjemně překvapen. Celkem uvěřitelný a napínavý příběh s teroristickým motivem z poloviny 70. let v Americe. Škoda, že autor poté již psal jen sérii Hannibala Lectera, což je samozřejmě klasika a autor si tím získal mezinárodní renomé, nicméně je to poněkud monotematické.

archivářka115
06.10.2022 4 z 5

Knížku s podobným tématem jsem dlouho nečetla. Nečekala jsem, že se mi bude tak líbit. Zajímavá, čtivá, napínavá.

PepaS409
19.01.2021

Kniha se mi líbila. Čtivá, s aktuálním tématem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Čierna nedeľa v seznamech

v Právě čtených2x