Chemické príhody Sherlocka Holmese přehled

Chemické príhody Sherlocka Holmese https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106353/chemicke-prihody-sherlocka-holmese-106353.jpg 4 65 65

Kniha obsahuje osm povídek. Ve všech se kromě Holmese a dr. Watsona objeví i postava nového génia zločinu, profesora Braunhelda, rovněž chemika, který svých geniálních chemických znalostí zneužívá k rafinovaným ničemnostem. Přestože autor, slavný vědec, vzal na sebe úkol velmi těžký, nezůstal za svým klasickým vzorem v ničem pozadu. Se smyslem pro humor, tajemství a vtipné řešení zápletky se mu podařilo napsat příběhy typicky holmesovské. Jsou zajímavé, napínavé, prostě mají všechny vlastnosti, které má správná detektivka mít. (www.piataval.cz)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Mladé letá

Przygody chemiczne Sherlocka Holmesa , 1959

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Chemické príhody Sherlocka Holmese. Přihlašte se a napište ho.

Thregadge
21.04.2024 4 z 5

Nebylo to zlé, ale některé ty chemické zápletky mi přišly trochu na sílu. Hodnocení dávám jako průměr dvou možných přístupů.

Pokud jste nadšení chemici a chcete nějaké záludnosti, moc vás to neuchvátí. (3/5)

Pokud jste běžní čtenáři a chcete nové příběhy proslulého detektiva, věřím, že si to užijete. (5/5)

ozzak
04.05.2023 5 z 5

Další skvělý pokračovatel díla síra Artura doyla příběhu Sherlocka holmese velmi dobře detektivní povídky tentokrát s chemického prostředí kde detektiv musí čelit tentokrát geniálním chemikovi ktery své znalosti dá do služeb zločinu. Povídky byli když sem byl ještě malý vysílány v pořadu meteor i po letech nestratili svoje kouzlo.

Cinik
29.04.2020 4 z 5

Mistr to sice není a snaha jej napodobit někdy balancuje na hranici trapného plagiátorství, ale i přesto je výsledek docela dobrý.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Chemické príhody Sherlocka Holmese v seznamech

v Právě čtených1x