Cesta pútnika přehled

Cesta pútnika
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150018/cesta-putnika-150018.jpg 4 48 48

Obsahom knihy sú obrazy - podobenstvá zo života kresťana. Keď sa prostredníctvom Božieho slova - Biblie prebudil, zatúži po odpustení hriechov a záchrane svojej duše. Kniha opisuje rôzne nástrahy života, ich riešenie s Božou pomocou a podľa rád Jeho Slova až po víťazný vstup do nebeského Jeruzalema. Znovuzrodený človek, kresťan, uteká z hriešneho sveta, no skoro na neho prichádzajú rôzne, veľké pokušenia. Verne všetky prekoná, napokon dosahuje vytúžený cieľ. Tí, ktorí milujú svet, pokrytci a samo spravodliví, aj keď sa niekedy vzchopia, časom opustia cestu života. Odpadávajú a skončia vo večnom zatratení. Kniha je osvedčeným radcom pre každého hľadajúceho človeka aj úprimne zápasiaceho kresťana. ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cesta pútnika. Přihlašte se a napište ho.

vlkcz
16.06.2023 4 z 5

Nutně musí člověku naskočit Komenského Labyrint světa a ráj srdce. Ve srovnání s ním Bunyan dbá i na rozvíjení příběhu, takže i když se objevují stejná témata; marnost světského pinožení, spása v podobě následování biblické cesty, přišla mi Poutníkova cesta čtivější, ne tak černobílá a i v těch církevních věcech podaná lidštěji.
4.5*

Kopretina
25.04.2023 4 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou. Předmluva mě málem odradila. Ne se vším se dalo souhlasit, vadila mi jejich "duchovní pýcha", nicméně mě obsah bavil, zakomponování Bible je bezva.

jankka0s
07.12.2020 5 z 5

Alegorické podobenství, které je méně známé, což je škoda. Takový návod na život před vznikem selfhelpu. Bohuže důraz na askezi a promítání života jako kličkovanou mezi různými zákazy, dnes neudeří na správnou notu. Kniha tak umožní si alespoň částečně představit a vžít do myšlenkového světa středověku. V tomto smyslu je to velice poučné.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Cesta pútnika v seznamech

v Právě čtených2x