České korunovační klenoty přehled

České korunovační klenoty https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285765/mid_ceske-korunovacni-klenoty-CiX-285765.jpg 4 8 8

Obrazová publikace, 3. rozšířené vydání Publikace přináší informace o českých korunovačních klenotech, zejména svatováclavské koruně Karla IV., královském jablku a žezlu, jejich historii, uložení a osudech, zmiňuje nejvzácnější kameny korunovačních klenotů, i pouzdra na klenoty. Věnuje se korunovačnímu rouchu českých králů, stejně jako korunní komoře. Kniha obsahuje nádherné fotografie, kvalitní ilustrace... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize České korunovační klenoty. Přihlašte se a napište ho.

Skodinka89
19.09.2022 5 z 5

Celkem přínosné informace o českých korunovačních klenotech, které jinde člověk moc nenajde. Velmi povedená publikace ačkoliv jen pro určitou skupinku čtenářů.

boxas
05.02.2022 5 z 5

Mně se kniha líbí. Je výpravná, na dobrém papíru, a proto jsou reprodukce nejrůznějších reálií, včetně samotných klenotů, výborné.

cepice
13.08.2013 4 z 5

Knihu jsem měl možnost prolistovat si v Arcibiskupském paláci. Dostali ji darem od Zemana. Kniha mě zaujala svými pěknými obrázky. Mnoho nudných informací, ale k této publikaci vhodných. Fotografie samotných klenotů jsou až v samotném závěru knihy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha České korunovační klenoty v seznamech

obrazové publikace korunovační klenoty

Autoři knihy