České korunovační klenoty

České korunovační klenoty https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285765/mid_ceske-korunovacni-klenoty-CiX-285765.jpg 4 8 3

Obrazová publikace, 3. rozšířené vydání Publikace přináší informace o českých korunovačních klenotech, zejména svatováclavské koruně Karla IV., královském jablku a žezlu, jejich historii, uložení a osudech, zmiňuje nejvzácnější kameny korunovačních klenotů, i pouzdra na klenoty. Věnuje se korunovačnímu rouchu českých králů, stejně jako korunní komoře. Kniha obsahuje nádherné fotografie, kvalitní ilustrace... celý text

Skodinka89
19.09.2022 5 z 5

Celkem přínosné informace o českých korunovačních klenotech, které jinde člověk moc nenajde. Velmi povedená publikace ačkoliv jen pro určitou skupinku čtenářů.

boxas
05.02.2022 5 z 5

Mně se kniha líbí. Je výpravná, na dobrém papíru, a proto jsou reprodukce nejrůznějších reálií, včetně samotných klenotů, výborné.

cepice
13.08.2013 4 z 5

Knihu jsem měl možnost prolistovat si v Arcibiskupském paláci. Dostali ji darem od Zemana. Kniha mě zaujala svými pěknými obrázky. Mnoho nudných informací, ale k této publikaci vhodných. Fotografie samotných klenotů jsou až v samotném závěru knihy.

obrazové publikace korunovační klenoty

Petr Chotěbor
česká, 1950
Marie Kostílková
česká, 1934 - 2004

Kniha České korunovační klenoty je v