Červený balónek přehled

Červený balónek
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342638/mid_cerveny-balonek-ZIJ-342638.jpg 5 7 7

Půvabná dětská kniha o příhodách malého pařížského chlapce. Doplněno téměř padesáti fotografiemi.

Pro děti a mládež Pro nejmenší
Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Le Ballon rouge , 1956

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Červený balónek. Přihlašte se a napište ho.

Rade
18.05.2022 5 z 5

Kam se tahle knížka z mého raného dětství poděla? Možná i to, že na ní mohu jen vzpomínat, přispívá k mému nostalgickému hodnocení. Stále vidím ty fotografie, z nichž se mi některé vryly nezapomenutelně do paměti, černobílé pařížské ulice, domy s okny s dřevěnými žaluziemi, pro mě vše tehdy tak exotické, tajuplné a vzdálené. A nad tím vším červený balónek...
A moje hlavní vzpomínka? Smutné, moc smutné. Ten snad šťastný konec pro mě nebyl šťastný.
Pět hvězd, i pro ten trn, co mám z knížky v srdci dodnes…

sadlo
20.02.2020

Znám filmovou podobu , je to návrat do doby poválečné. Evropa se pozvolna dostává z válečné deprese, je čas začít se radovat, radovat se z maličkostí, vážit si dobrých lidských vlastností. Umění je dát tu radost do literární i filmové podoby, to se povedlo. Dodnes je ta kniha i film" aktuální" a bude i za padesát let.

Hanina61
01.01.2019 5 z 5

Přečteno v první den nového roku jako první kniha nové čtenářské výzvy (obálka). Je o dva roky starší než já (1959), útlá, ale rozměrná a obálku má opravdu překrásnou. Ten červený balonek se jí nad pařížskými ulicemi, domy a schodišti proplétá na každé fotografii, kterých je v knize opravdu požehnaně a my jeho prostřednictvím sledujeme malého kluka při "obyčejných" každodenních dobrodružstvích až ke konci zcela neobyčejnému a pohádkovému. Sváteční knížka pro sváteční den, jako byl ten dnešní. :-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Červený balónek v seznamech

Autorovy knížky