Černá labuť přehled

Černá labuť
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/526542/bmid_cerna-labut-6557688709f45.jpg 2 1 1

Román je zakotvený v reálné současnosti, přesahuje však běžně známou skutečnost do oblastí považovaných za tajemné a nepravděpodobné. Černá labuť je stará metafora pro události neočekávané a neuvěřitelné. Inspirováno obdobím covidu, ale s přesahem. Příběh mladé ženy, klavíristky, jejíž manžel působí jako lékař už řadu let v zemích Blízkého východu ve vojenských misích. Tereza žije osaměle se synem, indigovým dítětem, v nejmenovaném městě v České republice, které postihla záhadná epidemie. Nemoc změní život Tereze i jejímu devítiletému synovi, postihuje totiž především mozek. Tím se otevře nová dimenze jejich vnímání světa. Duchovní pouto s manželem a otcem umožní překvapivé vjemy, v psychologii dávno známé jako tzv. synchronicity. Do rodinných vztahů vstoupí další osoba, která změní situaci - podivný muž přezdívaný Faust. Dramatický příběh z těžké doby plné zlých událostí však přece jenom vyústí v pozitivní řešení pro ty, co přežili a změnili své vidění světa. Román obsahuje filozofický rozměr, nadhled a hlubokou znalost lidské psychologie. Je napsán bohatým a krásným jazykem, čímž i kruté události nabývají jisté míry poetičnosti. Nechybí ani jemný ironický humor, pro autorku charakteristický.... celý text

Romány Literatura česká
Vydáno: , Computer Media

Černá labuť

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Černá labuť. Přihlašte se a napište ho.

VěraČamková
27.01.2024 2 z 5

Knihou jsem byla zklamaná. Moje očekávání, které plynulo z popisku děje, nesplnila, spíš průměr.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Černá labuť v seznamech