Čekání na Godota přehled

Čekání na Godota https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458637/bmid_cekani-na-godota-8Hb-458637.png 4 1251 1251

Divadelní program Národního divadla v Praze obsahuje text hry, stručnou autorovu biografii a fotografickou přílohu, překladatelovu poznámku ke hře, portréty herců a inscenátorů a fotografie z inscenace. Premiéra: 16. ledna 2010 na Nové scéně Národního divadla. Editorka Lenka KOLIHOVÁ HAVLÍKOVÁ. -- Dva přátelé tuláci Estragon a Vladimír se sejdou na mýtině, kde čekají na Godota, který jim má něco důležitého sdělit. Nevědí ale dokonce, jestli opravdu mají čekat zde, v jakou hodinu, prostě nic. Jak tak čekají, krátí si dlouhou chvíli povídáním o hloupostech, přením se o to, zda-li ještě půjdou dále spolu, i nahlížením do bot a klobouků, aby v nich nezjistili nic. V jejich stereotypním chování, za nímž můžeme vidět klidně mnohé další dny, jenž pobíhaly stejně, je vyruší příchod bohatého Pozza a jeho otroka Luckyho...... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Národní divadlo (Praha)

En attendant Godot , 1953

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čekání na Godota. Přihlašte se a napište ho.

honajz2
18.04.2024 5 z 5

Život se nezlepší věčným čekáním na něco lepšího, ale jen vlastní snahou. A nebo taky zlepší, ale vyplatí se vůbec čekat tak dlouho na něco, co může nebo nemusí přijít? Přitom náš život máme, do jisté míry, pouze ve vlastních rukou... Poctivé absurdní drama se solidním a silným přesahem.

Tvurce001
07.02.2024 5 z 5

Píše se jakýsi rok (pravděpodobně 1991 nebo 1992) sedím ve vlaku a předčitám nejlepší dialogy z této knihy kamarádovi. Jedeme na čundr, možná jen jedeme vlakem a chlastáme jako o život. Celou cestu se doslova svíjíme smíchy nad každou větou. Náhle vlak zastaví a Péťa pronese památná slova: " Neměli bychom už vystoupit?" Opáčím: "Asi měli." Podíváme se na sebe, zasmějeme a jedeme dál. Nevystoupíme. Inu protože došlo k vzájemné existenciální shodě ... vystoupit a opustit vlak, by prostě v tu chvíli nemělo žádný význam a už vůbec ne smysl.

morienhithwen
16.01.2024 5 z 5

Od dospívání do dospělé ženy jsem se všemu navzdory změnila z pesimisty na optimistou (sama nevím, jak je to možné), nicméně si pořád myslím, že Čekání na Godota je nejlepší divadelní hra vůbec.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Čekání na Godota v seznamech

v Právě čtených6x