Bitcoin: Peníze budoucnosti přehled

Bitcoin: Peníze budoucnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276900/bmid_bitcoin-penize-budoucnosti-rIv-276900.jpg 4 93 93

Historie a ekonomie kryptoměn, stručná příručka pro úplné začátečníky Co je bitcoin? K čemu je dobrá virtuální měna? Navíc ničím nekrytá? Dokonce i papírové peníze se dají použít do kamen, když je nejhůrˇ, virtuální peníze se nutně vypaří a nezbyde nic. Je bitcoin jen hra, podvod, pyramidové schema? Nic z toho není pravda. Nic z toho není pravdě více vzdálené. Čím dál více lidí bitcoin použivá, čím dál více ho zná, čím dál více ho obdivuje. Stále však přežívají mýty a pořád je složité se zorientovat, pokud chcete vědět více. Proto vznikla tato kniha. Pokud víte, že bitcoin existuje, ale máte otázky, potom jste na správném místě.... celý text

Literatura česká Literatura naučná Ekonomie a obchod
Vydáno: , Mises
Originální název:

Bitcoin: Peníze budoucnosti , 2015


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bitcoin: Peníze budoucnosti. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (18)

Mety15
02.07.2023 5 z 5

Kniha je naprosto skvělá, především pro nováčky. Nejtěžší je prostředek knihy, ve kterém jsou kryptoměny vysvětleny technicky, což je ale pro pochopení nezbytné. Knihu mohu jedině doporučit.

Desper
21.10.2022 5 z 5

Super úvod do kryptoměn. Každopádně Bitcoin blockchain je veřejný a proto nikdy nemůže splnit funkci peněz. Transakce dle mého pohledu a pohledu (ekonoma Friedricha Hayeka či Miltona Friedmana - nobelisti za ekonomii) mají být anonymní stejně tak jako při používání hotovosti.
Až si budete chtít koupit doplňky pro dospělé ve vaší historii to bude svítit navždy nebo například příspěvek na nevhodnou politickou stranu může být příčinnou nepřijetí do zaměstnání. Jsou jednoduché nástroje co umí Bitcoin velmi dobře analyzovat v reálném čase a tak ikdyž bitcoin do peněženky dorazí bude zablokován při kontaktu se směnárnou v případě jakéhokoli podezření autoritami.
Stejně tak jako zamykáte dům, zatahujete žaluzie či heslujete přístup k mobilu či emailu. Soukromí hraje důležitou roli v životě každého z nás. Zdá se, že tyto parametry splňuje kryptoměna Monero. Stejně tak jako kdysi bylo běžné posílat svá data přes internet nezabezpečeně (HTTP) dnes si to bez zapezpečeného protokolu (HTTPS) nedokážeme představit a samotné banky nás nabádají kontrolovat zelený zámek v levém horním rohu prohlížeče než se přihlásíme do internetového bankovnictví.
Z mého pohledu je Bitcoin zastaralý a když příjmám platby od někoho cizího v Bitcoinu pak se na mě přenáší i jeho "čistota" a tak pokud člověk který mi zaplatí za vývoj webu nebo jiné služby není tak čistý - riskuji, že moje peněženka bude blokována. Proto používám Monero.


josi.nek
26.08.2022 4 z 5

Zajímavé čtení, hlavně pro nováčky v Bitcoinu. Rozhodně by tato kniha neměla chybět v knihovničce.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Bitcoin: Peníze budoucnosti v seznamech

v Právě čtených11x
v Přečtených132x
ve Čtenářské výzvě5x
v Doporučených2x
v Knihotéce67x
v Chystám se číst79x
v Chci si koupit31x
v dalších seznamech1x