Betty Zane přehled

Betty Zane https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23532/betty-zane-23532.jpg 4 33 33

Dobrodružný příběh s milostnou zápletkou z doby osídlování amerického Západu a doby nelítostných bojů s Indiány. Příběh byl inspirován skutečnou událostí z roku 1782, kdy v Henryho pevnosti v západní Virginii byli britskými vojáky a Indiány obklíčeni místní osadníci. Autor realisticky popisuje všední život osídlenců, zvyky a režim vojenské posádky a Indiánů i jejich vzájemné vztahy, nepřátelství, potyčky a bitvy. Na příběh volně navazuje román Duch pohraničí.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Návrat

Betty Zane,1903 , 1903

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Betty Zane. Přihlašte se a napište ho.

Luigi1
22.09.2023 4 z 5

Některé překlady byly hrozné a neslučovaly se s realitou

minirock
20.07.2018 4 z 5

Tuto knížku Zane Greye jsem dlouho odkládal, ani nevím proč. A když jsem ji začal číst, dlouho mě moc nebavila. Do tří čtvrtin je to téměř červená knihovna, teprve poslední čtvrtina je opravdu zajímavá. Pasáž ve které se popisuje zajetí Isaka Zaneho mi silně připomíná Steubenova Tekumseha. A překlad je místy příšerný, např. označit indiánské bojovníky jako vojíny nebo osadníky v obležené pevnosti jako soudruhy není zrovna nejpřesnější. Celkově jsem ale spokojený, je to dobrá knížka.

Francoa
19.03.2018 4 z 5

Jedná se o slovenské vydání knihy Betty Zane, kniha dostala název podle příhody, kdy černoch Sam nedal Betty dopis od Clarka.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Betty Zane v seznamech

v dalších seznamech2x