Beránek přehled

Beránek https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117223/beranek-117223.jpg 4 36 36

Román o Ješuovi (Ježíšovi) z Nazareta, Miriam (Máří Magdaleně), Janu Křtiteli a učednících vypráví trochu jiný příběh než ten, který známe z evangelií. Ješua se s Janem Křtitelem seznámí během pobytu v komunitě vzdělaných Esejců, ke kterým vstoupil do učení. Záhy jsou však oba vyhoštěni pro své "revoluční" názory. Naplnit proroctví Starého zákona cítí jako své poslání. Během křtů u řeky Jordán získávají první učedníky. Tamtéž se setkávají s mladou ženou jménem Miriam. Úsilí o náboženskou reformu však vzbudí nepřátelství židovských konzervativců i římských okupantů. Po smrti Jana Křtitele pokračuje v šíření svého učení Ješua sám a neváhá pro věc obětovat i vlastní život. ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Beránek. Přihlašte se a napište ho.

LivieBorova
13.06.2023 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Nezná a poučná kniha, moc krásně napsaná.

BlaV.
31.05.2023 odpad!

Knihu jsem dostala jako dárek - spíše nevhodný, nejsem schopná ji přečíst.

ujira
08.03.2022 4 z 5

Lehce provokativní, ženské zpracování apokryfního příběhu o Ježíši z Nazareta. Dnes už se za takovou literaturu neupaluje ani nevězní, naštěstí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Beránek v seznamech

v Právě čtených1x