Katakomby přehled

Katakomby https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350963/bmid_katakomby-nPf-350963.jpg 4 210 210

Asylum série

< 3. díl

Napínavý příběh třetí knihy bestsellerové série Asylum nás opět zavede mezi tři přátele, Dana, Abby a Jordana. Poslední rok jejich vysokoškolského studia se chýlí ke konci, a tak vyrážejí na výlet, aby si užili posledních společně strávených chvil. Jenže cestou do New Orleansu, kde měli v plánu navštívit Jordanova strýce, si trojice přátel všimne, že je někdo sleduje. Dan navíc dostává zprávy od člověka, který zemřel během minulé halloweenské noci. Když konečně dorazí do New Orleansu, podivné okolnosti se ještě stupňují a Dan si musí připustit, že vše, co se mu přihodilo v uplynulých letech, rozhodně nebyla náhoda, nýbrž osud. Osud, který ho poutá k velmi zvláštní skupině lidí, jež fanaticky obdivuje neblaze proslulé vrahy. A jediné, po čem Dan touží, je, aby přežil…... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Katakomby. Přihlašte se a napište ho.

m2056
09.01.2024 2 z 5

Kniha se čte dobře jen příběh už nemá společného s minulou knihou nic společného max 2. procenta. Jinak je příběh celkem nuda přišlo mě zbytečně to dávat do série jako třetí díl když kromě hlavních hrdinů je příběh v jiném prostředí než byl blázinec. Kniha mě moc nebavila.

Arkagas
28.04.2023 2 z 5

(SPOILER) poslední a závěrečný díl... Kdo by čekal vyvrcholení a nějakou obrovskou pecku, je na omylu. Poslední díl se kvalitou dá srovnat s prvním dílem a příběhově je to snad nejslabší. Naše trojice tentokrát pátrá stále po kořenech Danovi rodiny, který se dozvídá, že jeho matka a otec nezemřeli při autonehodě, ale byli zavražděni lidmi, kterým se nelíbila jejich práce investigativních novinářů, protože přišli na nelegální obchod s drogami a léky.
Dan a jeho kamarádi jsou sledováni, následně je Dan přepaden a přichází o prst, v čemž mají prsty tzv. řezbáři kostí.
Ti jsou napojení na historii ohledně Dana a Brooklinu a příběh se tím má nějak propojit, což za mě osobně bohužel nefunguje.
Je to kostrbaté, zmatené a wau efekt se nedostavil.
Katakomby mě navíc bavily ze všeho nejmíň a nezachránily to tady ani fotky v knížce bohužel.
Celkově mě to spíš zklamalo, ale tak občas je dobrý si přečíst něco pro děti.
King to holt není a já se vrhnu zase na něco od něj. Přečíst jsem si to chtěla, protože Dům Fúrií mě bavil moc, ale tohle se bohužel spíš nepovedlo.

Moje hodnocení:
Katakomby: 4/10
celá série: 5/10

Noshelfcontrol
13.04.2023 5 z 5

Tak jsem se konečně dostala k tomu, abych tuto sérii dočetla. Zopakovala jsem si první a druhý díl a musím říct, že Asylum je už pro mě taková nostalgie. Četla jsem ho 3x, zatímco Sanctum "jen" 2x. To je tak, když si musíte příběh před každým dalším dílem oživit :DD
Pak jsem se celá natěšená vrhla na Katakomby. A rozhodně jsem nebyla zklamaná. Prostředí New Orleans a těch dalších měst mě hrozně bavilo. Velká změna oproti NHC a Brookline. Jen nevím, jestli je New Orleans opravdu takové, jak ho autorka popisuje... jako by bylo celé takové špinavé a žili tam jen divné existence. Ale co já vím, nikdy jsem tam nebyla :D Ale přála bych si jet po té silnici vedoucí přes jezero :D

Každopádně příběh byl velice zajímavý, poutavý a napínavý. Občas se sice lehce táhl, ale to se dalo v pořádku zvládnout.
Jen mě moc mrzelo, že autorka nás tak hrozně dlouho napíná a najednou bum a konec. Trochu mi to připomnělo poslední řadu Hry o trůny, kde několik let napjatě sledujete příběh a pak pár dílů a je konec.
Prostě by si ta finálová část podle mě zasloužila více rozvést. Ke konci to nabíralo opravdu grády a pak už jen scéna v nemocnici. Čekala jsem prostě, že to nebude tak jednoduché :D
No a pak už jen malé mínus a to vztah mezi Danem a Abby, autorka tam celou sérii něco spiklencky naznačuje a nakonec co? Mají se vůbec rádi? Samozřejmě, že nečekám kdovíjaké líbačky, ale proboha vždyť jim je 18 let, tam bych očekávala něco trochu víc než vztah jak ze školky xD

Ale aby to nebylo zase jen negativní, moc se mi líbila zápletka s Danovými rodiči. A jejich propojení s předešlými díly. Líbí se mi jak potom spousta věcí začne dávat smysl. I další postavy, které se zde objevily mi byly hrozně sympatické. Možná až na Sabrinu :D

Jen mě mrzí, že se musíme s Danem, Abby a Jordanem už jednou pro vždy rozloučit. Jejich dobrodružství mě opravdu moc bavila. Milovala jsem Jordanův smysl pro humor. A i když se mi moc líbily všechny díly této série. Asylum bude pořád moje srdcovka ;-*

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Katakomby v seznamech

v Právě čtených4x