Ako som vozil Kórejcov přehled

Ako som vozil Kórejcov https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518409/bmid_ako-som-vozil-korejcov-649455ddc643e.jpg 4 35 35

Možno tiež patríte k tým, ktorých uchvátili príbehy Ondreja Sokola, a ste jedným z tých, ktorí nástojili na vydaní ďalšej knihy príhod písaných s nadhľadom šoféra autobusu. Po dvoch úspešných dieloch o tom, aké je to voziť Nórov, prichádza Ondrej s historkami o vození Kórejcov. Obmena cestujúcich prináša nové spôsoby, akými sa dá šoférovi autobusu skomplikovať život, pričom autor sa vám ich nebojí dopodrobna opísať. Zmena nastáva aj v prostredí – tentoraz sa nebudeme premávať len po Nórsku, ale rovno krížom cez celú Európu. Z Nemecka cez Rakúsko s móresmi z čias monarchie, urobíme si zastávku v čiernej diere strednej Európy a cez našich južných susedov sa pretrmácame na divoký Balkán okolo roku 2014, aby sme sa šťastlivo presunuli vpred v čase aj v priestore za severný polárny kruh... Čo sa nemení, je Ondrejov typický humor a rozprávačský talent. Automaticky vás vtiahne na sedadlo vodiča medzi fotomaniackeho mnícha a sprievodkyňu. Napínavou jazdou zahraničím zistíte, že nezáleží na tom, či ste v Nemecku, u susedov alebo na Balkáne. Všade sa nájde nejaký dôležitý colník, šéf parkoviska, dôchodca alebo čajka, ktorí vám chcú pokaziť deň.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ako som vozil Kórejcov. Přihlašte se a napište ho.

Deia
25.01.2024 3 z 5

Prvé dve knihy od autora sa mi určite páčili, aj keď sa priznám, že si ich vybavujem iba veľmi matne. Táto mi, bohužiaľ, už prišla taká trošku o ničom a nasilu. Čítala sa mi dobre, autor písať vie, to nie že nie. Problém je skôr vo mne, keď už sa mi množstvo rôznych prirovnaní zdalo cez čiaru a nie úplne vtipných, proste len aby tam niečo bolo. Aj keď zas množstvo iných prirovnaní sa mi zdalo trefných a vtipných. Ale aj tá trasa a prostredie bolo tentokrát také nudnejšie, tiež časť knihy strávime s tými istými ľuďmi a už to pre mňa strácalo šmrnc. A čo mi vadilo asi najviac, tak to boli rôzne nadržané poznámky, ktoré by som čakala skôr od nejakého dospievajúceho mladíka a nie od dospelého muža, ktorý má svoj vek (ale tak chlapi). Ale ináč to bolo príjemné čítanie, chápem, čo na tom ľudí baví, sem-tam som sa zasmiala aj ja, ale tentokrát sa mi to úplne netrafilo do vkusu (alebo do nálady).

MarioKingOfPlot
10.01.2024 5 z 5

Pozor! Pozor! Šofér slečny Shin! Výborný Ondrej Sokol, autor samouk, ktorý sa, očividne, naučil pretavovať nie len roky zažitej frustrácie z prepravovaného substrátu v Bratislave a Nórsku, ba dokonca ovládol umenie, premeniť aj tú novšiu (stále však frustráciu) do stále kvalitných textov. Príbeh sleduje protagonistu (author himself) na jednom týždňovom superzájazde ktorý spája všetky situácie s kórejskou klientelou (a kolegyňou) zažité v skutočnosti počas (snáď) asi dlhšej časovej periódy. Krátky rozsah, vtipný štýl Sokolovi vlastný, výborné slovné hračky a teraz pozor zmena, veľmi jemný náznak romantiky, ktorý som osobne postrehol pár sekúnd po tom čo som zavrel dočítanú knihu, za mňa príjemné osvieženie, dotvárajú výborný dojem z tretej knižky zo série "Ako som vozil". Vrelo odporúčam, v dnešnej dobe sa pri málo knihách človek dokáže s chuťou zasmiať tak ako pri tejto. Boh mu dopraj kontrakt s Čechmi, to by byla pánové jízda.

mclenin
03.07.2023 4 z 5

Do tretice všetko dobré a snáď nie trikrát a dosť, minimálne potrebujeme pokračovanie príbehovej línie Ondrej / Shin ! Aj keď sa autor pomerne podrobne vypísal v prvých dvoch dieloch, pokračovanie s Kórejcami má prekvapivo stále čo ponúknuť v novej príbehovej štruktúre sledujúcej incomingovú cestu po Európe a záverečný retrospektívny návrat do Nórska je príjemným osviežením. Opäť raz ide o ľahké a vtipné čítanie, ktoré baví od začiatku do konca, vulgarizmy mi nevadia, skôr by som ubral na politických narážkach, ktoré sú síce vtipné ale časom sa stávajú zastaranými a neaktuálnymi. Inak niet čo vytknúť.

Zatím zde není žádná související novinka.

Simulácia vysokej pece

"Jediným excesom je vstupná hala. Je psychadelicky dekorovaná vypchatými zvieratami, zrejeme preparovanými žiakom prvého ročníka miestneho SOU čaluníckeho, po tretej flaši rakije".

"Přijedu domú decka mi vykaj a čokl na mne vrčí.."

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Ako som vozil Kórejcov v seznamech

v dalších seznamech1x