...a naposled konvalinky přehled

...a naposled konvalinky
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447206/mid_a-naposled-konvalinky-nmy-447206.jpg 4 143 143

Hrdinkami románu jsou dvě ženy, dvaadevadesátiletá Magda a její mladší příbuzná – praneteř Eva. Magda je vážně nemocná a rozhodne se dobrovolně odejít ze světa. Právě Evě odkáže vybavení svého domu, své osobní věci a nějaké peníze. Napíše jí velmi dlouhý dopis a ozřejmí jí některé události, které výrazně poznamenaly vztahy v rodině. Eva tak postupně proniká do tajemného a dramatického příběhu ženy, která navzdory těžké době, v níž žila, dokázala prožít bohatý a smysluplný život.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize ...a naposled konvalinky. Přihlašte se a napište ho.

Hakl54
15.02.2024 4 z 5

Žádné výrazné dějové zápletky ani zvraty, příjemné čtení na volnou chvilku.

Aleh
26.09.2023 4 z 5

2 ženy, 2 životy, 2 osudy. Magda a Eva. 2 ženy, které k sobě našly cestu a měly si co říct a navzájem si byly oporou. Magda na sklonku svého života svou zkušeností a radou, Eva svou pomocí a empatií. Zajímavé, příběh dvou žen nutí k zamyšlení nad sebou samým, nad smyslem života, nad rodinnými vztahy, nad životem a smrtí. 2 ženy, 2 osudy, které život na určitý čas v určité době a na určitém místě svedl dohromady.

WaN635
04.08.2023 5 z 5

Knížku jsem přečetla po cestě k Baltskému moři. Příběh dvou žen mě naprosto pohltil. Moudrá a životem zkoušená Magda a empatická a obětavá Eva jsou hrdinky příběhu, který nejde odložit. U knížky jsem si odpočinula a zároveň mě přinutila uvažovat o životě.

Trošku mě mrzí, že v anotaci knihy je kladen důraz na děj, který se odehraje snad na posledních 10 stránkách.

Knižní novinky (29. týden)

12.07.2020

Kniha ...a naposled konvalinky v seznamech

v dalších seznamech1x