Nešpory přehled

Nešpory https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85570/nespory-85570.jpg 4 93 93

87. revír série

Drsný příběh detektivky Nešpory začíná jednoho krásného májového večera, kdy je ve své zahradě brutálně zavražděn mladý katolický kněz. Kostel, kde se odehrávají vášnivé satanské mše, je nedaleko a kdosi nakreslil na vrátka farní zahrady rudé znamení Satana. Všude kolem panuje tvrdá rasová nenávist, bují obchod s drogami. Neuznávají se tu zákony, ztroskotávají veškeré naděje. Detektiv Steve Carella a jeho tým mají před sebou skutečně zapeklitý případ. Šest téměř dokonalých alibi, spoustu matoucích stop a město, kde je korupce, vydírání a smrt na denním pořádku. Snad poprvé ve své kariéře propadají beznaději. McBainovy Nešpory je nejen vynikající detektivka, ale především věrný, byť nepříliš lichotivý obraz současné Ameriky.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

Vespers , 1989

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nešpory. Přihlašte se a napište ho.

ThomasRuhe
07.03.2024 3 z 5

Nešpory mají dvě dějové linie. V první Carella vyšetřuje vraždu kněze a ve druhé se přítelkyně Hala Willise dostane do potíží, když ji dožene minulost.
Kniha se mi celkem líbila a beru ji jako McBainův solidní detektivní román.

SONP
05.02.2024 4 z 5

Na 87. revír dosti odvážné (drogy, obscénnost, satanisti, knězovo pokušení). Zkrátka raná devadesátá léta dospěla už i do Isoly a jakoby byla předzvěstí toho, kam se detektivní žánr bude ubírat dál za mocného přispění skandinávských autorů. U těchto klasických detektivek mám raději tu starou dobrou polohu z 50. a 60. let, tohle už na mě bylo přece jenom trochu moc. 70%

heavy66
21.01.2024 4 z 5

Nešpory = pravidelná římskokatolická podvečerní pobožnost.
V Isole jsme zvyklí na ledacos, ale tohle je skutečný black metal. V 87.revíru řádí satanistická sekta a někdo zavraždil katolického kněze! Detektivům se zdá být případ jasný, ale postupně zjišťují, že mezi morálkou satanistů a katolíků není před tváří boží žádný zásadní rozdíl! Pokračuje také příběh Marylin Hollisové, kterou dostihla její minulost. Ctím autorovo právo nakládat s románovými postavami podle svého, ale za mě, mohl dát Marylin ještě jednu šanci!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nešpory v seznamech

v Právě čtených1x