77 čajů pro laiky i labužníky přehled

77 čajů pro laiky i labužníky
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203435/mid_77-caju-pro-laiky-i-labuzniky-l3Q-203435.jpg 4 19 19

Čaj je hned po vodě druhý nejrozšířenější nápoj vůbec. Ze své kolébky ve starověké Číně se rozšířil do celého světa a dnes se pěstuje v desítkách zemí na pěti kontinentech. Existují stovky druhů a variant čaje, jež se liší vzhledem a barvou lístků, chutí nálevu i správným způsobem přípravy a pití. Kniha 77 čajů - pro čajové laiky i labužníky vám představí ty nejlepší černé, zelené, polozelené i bílé čaje z Číny, Japonska, Indie, ze Srí Lanky a dalších zemí. Dozvíte se, jak se tyto čaje pěstují a zpracovávají, naučíte se rozeznávat kvalitní sorty a hlavně dostanete návod, jak si různé druhy čaje připravit a vychutnat. Kniha je koncipována jako průvodce pro každého milovníka kvalitního čaje, ať už začátečníka, jenž si chce rozšířit obzory, tak i znalce, který se chce o svém oblíbeném nápoji dozvědět víc.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize 77 čajů pro laiky i labužníky. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (3)

Isew
07.01.2017 3 z 5

Jako úvod do světa čaje je kniha dostatečná. Čajů bylo jen 77. Je zřejmé, že autor musel provést řádnou selekci, které čaje zařadí a které ne. Mé oblíbené čaje byly uvedeny zřídka. Alespoň jsem se dověděla něco o čajích, které jsem ještě neochutnala a mohla bych vyzkoušet. Vyzkouším také uvedené recepty na speciální čaje. Například Yogi masala čaj dělám trochu jinou recepturou, tak jsem zvědavá, jak bude chutnat podle receptu z knihy.

Pablo Kral
29.05.2016 5 z 5

Tak tenhle stručný fotografický lexikon nejrůznějších druhů čajů bych klidně rozšířil i do 650ti stránkové verze. 77 kousků je opravdu málo a jen těžko se dá považovat za reprezentativní vzorek. Přes tuto jedinou výtku jsem rád, že rostlinní duchové mi byli příznivě nakloněni, když mi radou svojí našeptali, abych si knihu pořídil do knihovny. Knihu jsem zařadil do sekce svazků, které mám běžně po ruce a čerpám z nich každodenní inspiraci. Těší vyprahlé oko čajového poutníka a i její blahorodí chuťová buňka si přijde na své. Vzhůru do říše čajové euforie!!!


rabor
14.12.2014 4 z 5

Jsem rád, že se v knihkupectvích objevila další z mála knih o čaji, kde onen čaj není synonymem směsi citronové trávy, stévie, aromat a barviv vymáchané z papírového sáčku. Co se týká počtu čajú, je číslo 77 bohužel zcela nekompromisní a ze zcela subjektivního pohledu myslím, že japonské čaje dostaly až příliš mnoho prostoru, naopak zelené čaje Vietnamu, Indie a podobných zajímavých oblastí se omezily nanejvýš na jediného zástupce a ještě ho pan Thoma nezapomněl pohanit v tom smyslu, že tyto novátorské experimenty neradno konzumovat. Budiž, chuť je čistě individuální záležitost a musím podotknout, že s uvedenými popisy chuti se moje chuťové poznatky shodovaly jen ve výjimečných případech. Ale dost toho hloupého plkání, kniha potěší všechny, kdo hledají srozumitelný, přehledný a ucelený čajový "lexikon" , který nezahlcuje nadbytkem informací a příjemně je zpestřuje několika zajímavostmi.
(některým čajomilúm, by ovšem, přesně ty "nadbytečné" informace mohli trochu scházet)

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha 77 čajů pro laiky i labužníky v seznamech

v Právě čtených2x
v Přečtených24x
ve Čtenářské výzvě4x
v Doporučených1x
v Knihotéce16x
v Chystám se číst6x
v Chci si koupit3x