50 x F: Architekt Jan Fišer přehled

50 x F: Architekt Jan Fišer
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502792/bmid_50-x-f-architekt-jan-fiser-9Wf-502792.jpg 5 1 1

Retrospektivní monografie prof. akad. arch. Jana Fišera, interiérového designéra, dlouholetého pedagoga FUD UJEP a spoluautora výrazné brutalistní architektury 70. let, mimo jiné zbouraného areálu Tranzitního plynovodu (Transgas). Autoři textů: Tomáš Pavlíček, Jan Fišer, Adam Štěch, Lenka Žižková, Václav Aulický Editor: Doc. PhDr. Tomáš PAVLÍČEK, Ph.D. Odpovědná redaktorka: Mgr. Lenka SÝKOROVÁ, Ph.D Grafická úprava: Kristina Fišerová, Rostislav Vaněk Sazba: David Faigl Vydala Fakulta umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem v roce 2022.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize 50 x F: Architekt Jan Fišer. Přihlašte se a napište ho.

Jana_Brandtl
01.08.2023 5 z 5

Kniha je přesně taková jako o kom pojednává. Skrývá v sobě moudrost a důvtip. V projektech a realizacích se zračí genialita, v prezentovaných modelech a kresbách zase vysoký cit pro detail a přesnost. Troufám si říci, že k tomuto vede i své studenty, na které byl vždy náležitě pyšný. Kromě realizací staveb, interiérů i nábytku patří poslední kapitola i vybraným studentským pracem. Tedy budoucnosti, na které zanechal neodmyslitelnou stopu. A přijde mi skvělé, že přestože publikace mohla být výhradně věnovaná jeho počinům, čtenářovi se tak do ruky dostane přehled nadcházejících designérských hvězd. Kromě nespočtu vtipných historek a rad do života, například abych se tolik nehrbila, pro mě pan profesor Fišer je a bude otcem designu. Knihu doporučuji už jen těm, kteří knihu koupí pro její zajímavou vazbu a vzhled. Z knihovny na mě kouká elegantní černá vazba s jednoduchým, ale přesto zajímavým fontem_ nápis 50 X F. Sedí mezi Miesem a Andem. Jo, myslím, že se tam skvěle hodí

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha 50 x F: Architekt Jan Fišer v seznamech