Suvenýry z války

Povídka od: Petr Schink

Z knihy: Excelsior, gentlemani!

Zatímco Fastynger jde ke svému dlouholetému příteli, který ho požádal o pomoc, vrací se ve vzpomínkách k válce mezi lidskou rasou a troly. Žádné hezké vzpomínky to nejsou a noční běsy Fastyngera pronásledují i kolik let po skončení sporu. Teď se však dozvídá, že jeho přítel si z války přinesl záhadný suvenýr, který mu zároveň přinesl štěstí i smůlu.


Komentáře (4)

Claudius
09.06.2019

Docela jsem se těšil na Fastyngera van Hautena, ovšem zjistil jsem, že mi to akorát těžce připomíná zaklínače. Osobní téma, podivná nestvůra, jakýsi pochybný zapadákov, lehká morální šeď - jen s přidanou krví - jsou klasické ingredience zaklínačské povídky, ale tady to pro mě nějak zvlášť nefungovalo. Chtělo by to trochu víc originality než povinný parostroj a pistole.

Lmslaver
01.11.2018

Solidní akční nářez ze světa Fastyngera van Hautena.

Leechmyi
10.02.2016

Taková akční žánrovka z pera Petra Schinka, ne nepodobná, ba přímo související s jeho romány Věk páry a Jak lvové. Příště bych zmenšil příděl Sapkowského a naopak přidal trochu více steampunku.

cori
13.05.2015

Akční příběh o boji proti nelidským tvorům. Steampunk se zde moc nevyskytuje, odmyslím-li si houfnice, minomety a parní tanky.