Příběh tvého života

Povídka od: Ted Chiang

Z knihy: Příběhy vašeho života

Co se stane, až nás navštíví mimozemšťané, kteří si pamatují budoucnost?

Originální název:

Story of Your Life


Rok vydání originálu: 1998

Komentáře (6)

withoutchild
06. května

V podstatě kvůli této povídce jsem si celou tu knihu koupil. Filmové zpracování je skvělé, tak jsem doufal, že předloha bude lepší. A ono tomu tak i je. Parádní příběh zvládnutý celkem na nějakých 70 stranách nedává prostor pro zbytečné odbočky.

jaroiva
20.03.2020

Povídka mě absolutně dostala. Zpočátku se zdá, že o nic moc nejde... pak dá práci chytat vysvětlování jazyka... a nakonec mě to úplně vykolejilo.

het2
08.10.2019

Bezpochyby úžasná povídka. Bohužel/bohudík jsem jako první viděl Villeneuveův film Arrival a ten je ještě o fous lepší. Má úžasnou vizualizaci a hudbu a i změny v ději jsou ku prospěchu (přidání dramatické linky s vojáky, osud dcerky atd.). Na druhou stranu Ted Chiang to vymyslel a napsal skvěle. Těžko se mi to hodnotí... 4*

Flipper
22.02.2017

"Když víš dopředu, jak to v pohádce je, proč potřebuješ , abych ti to četla?"
"Protože to chci slyšet."
Ak chcete vedieť, ako sa dá s jemnej poviedky kombinujúcej jazyk, čas a neznámo urobiť medzištátny "thriller" nespolupráce prečítajte si toto a porovnajte s ARRIVAL. Určite veľký a ťažký oriešok na sfilmovanie, ale film Vám aj tak bude pripadať akýsi propagandistický (možno preto Čína či Rusko v poviedke vôbec nie sú spomenuté). Chiangová gradácia deja ako aj v iných poviedkach zaujme od začiatku kde cítiť erudíciu nejednej spoločenskej či prírodnej vedy.

mendule
25.01.2017

Dle této povídky byl natočen film Příchozí, který jde teď v kině. Nejdřív jsem viděla film, po kterém jsem šla z kina a nemohla jsem ani mluvit. Úžasný. Ale ta povídka je ještě lepší. Krásně napsané a mateřské city jsou tam vykresleny tak, že neuvěříte, že to nepsala žena, která má děti. Krásné příklady pro představu některých pro nás nepředstavitelných věcí, nepostrádá ani vtip.

Necron
23.12.2016

„Mám dojem,“ řekl, „že nám právě předvedli dálkově řízenou transmutaci hmoty.“