Dům v Provenci

Povídka od: Bridget Asher (pseudonym)

Z knihy: Křížová palba / Věštkyně istanbulská / Nikdy se neodvracej / Dům v Provenci, Krasojezdkyně/ Tichý muž/ Dům v Provenci

Starý kamenný dům, láska, báječní lidé, blahodárné působení staletími vytříbené místní kuchyně, to je hojení nešťastných duší po provensálsku.

Do Provence – do malého městečka Puyloubier – přijíždí z americké Floridy Heidi a s ní i její sedmiletý syn Abbot, oba se po svém snaží vyrovnat se ztrátou manžela a otce, s nimi přijíždí šestnáctiletá neteř Charlotta.

V sousedství domu bydlí důvěrná přítelkyně Heidiny rodiny a ta jí odkrývá tajemství jednoho léta, kdy Heidina matka opustila svou rodinu a přijela si sem léčit svou poraněnou duši. Sousedka je navíc skvělá kuchařka. Heidi postupně nachází klid a novou lásku mezi vinicemi, levandulí, za vlahých večerů na úpatí magické hory.

Originální název:

Provence Cure for the Brokenhearted


Rok vydání originálu: 2011

Komentáře (1)

hannah2000
16.09.2017

Příběh mě na první pohled zaujal částí nadpisu .. v Provence. Ačkoli je moje velké přání se do této oblasti podívat, nebyl zatím čas ani příležitost a tak se sem ráda přesouvám alespoň pomocí knih. No a já, kromě popisu Provence, čekala už jen klasický jednoduchý zamilovaný příběh. Jenže je to jinak. Kromě popisu Provence se zabývá hlavně tím, jak je těžké se vyrovnat se ztrátou blízkého člověka. Jak si člověk najednou připadá neúplný a nedokáže si představit, jak bude moci žít dál. Hlavní hrdince Heidi se totiž smrtí manžela zhroutil smysl života a jediné, co ji nutí se soustředit i na něco jiného, je její syn Abbot. Její matka tohle všechno vidí a chápe a právě proto ji pošle vyléčit si duši na místo, které kdysi pomohlo i jí. Do kouzelného domu v Provence, který stojí na úpatí tajemné hory. A o tom je hlavní část příběhu. O znovupoznávání radosti ze života, o smíření se s minulostí, o nacházení řešení komplikovaných situací i o tom, že nejenom smrt je příčinou ztráty blízkého člověka. A také o důležitosti nechat své srdce otevřené navzdory ztrátám, jak říká jedna z postav v knize. A komu bych ho doporučila? Všem, co mají rádi Provence, a všem, co mají rádi příběhy s hledáním smyslu života. Moc dobře čte a romantická zápletka je taková chutná omáčka navíc, aby byl příběh zajímavý.