Zemřel Ivan Mackerle

novinky

24.01.2013 / elfos
Zemřel Ivan Mackerle

Ne, opravdu si nelibuji v těchto neveselých novinkách. Ale myslím si, že lidé by neměli odcházet v naprostém tichu.. A to ani lidé slušní a skromní, jako byl Ivan Mackerle.

Teprve včera jsem se dozvěděla, že počátkem ledna tohoto roku, přesně 3. ledna 2013, zemřel Ivan Mackerle. Jeho jméno budou znát asi hlavně ti, kdo se zajímají o kryptozoologii, přírodu a různé záhady a mystéria. Ivan byl badatel – záhady nejen obdivoval, ale také aktivně zkoumal. Cestoval po celém světě, a hledal. Navštěvoval záhadná místa a hledal odpovědi na své otázky (i na otázky všech, kdo se o tuto oblast zajímají.). A taky psal knihy. O tajemném smrtícím červu zvaném olgoj chorchoj, o pražském golemovi, o upírech, čupakabře, ještěrčích lidech.... Máte-li duši dobrodruha a snílka, určitě jste se už někdy spolu s ním vydali na cesty za příšerami a dobrodružstvím. A pokud snad ne.. stále tu možnost máte.

Byl nesmírně zvídavý, skromný a lidský. Vlastně, pořád je, v našich vzpomínkách. Na tom se nic nezmění. Tak dobrou plavbu údolím smrti.............Mongolské záhadyMongolské záhadyIvan Mackerle

Do té doby dosud nepublikovaný popis první expedice na světě do mongolské pouště Gobi za tajemným smrtícím červem olgoj chorchojem. Kniha obsahuje i pátrání po stopách mimozemšťanů v podzemí mongolského kláštera Tuerin a po existenci almase...více

Komentáře (11)

WEIL
31.01.2013

Elfos - díky za zprávu o něm, vybavuji si ho hlavně jako člověka, kterého jsem viděl v TV a měl u svého jména - záhadolog - a říkal jsem si tehdy, že je to první občan ČR, co ho vidím v TV, a co se naplno věnuje jen téhle práci. A taky o svých zkušenostech píše knihy. A on si tam, kde slyšel o záhadě, tak vyrazil, strávil tam třeba noc, či víc, i sám, a na vlastní kůži chtěl poznat, zda na tom, co slyšel je pravda...Později jsem ho viděl ještě v TV víckrát, a jsem rád, že takoví lidi existují, protože jich není moc, a na rozdíl od většiny, tak realizují, jsou činní.

Ruw - napsal jsi to hezky, tedy že kritiků je moc, a není to nic těžkého, zatímco napsat něco pěkného, to už dělá hodně lidem značné potíže.

dusty - Tak myslím, že zde je dost velká benevolence, takže jsi mohl o Trefulkovi sám něco napsat. Dan se takovými záležitostmi nezabývá. Pravdou taky je, že autorů je moc, a pokud by se sem měli psát všichni co zemřou, tak by zde byl každý den někdo.
I když takových jako Trefulka, tak takových zase tolik u nás nebylo, to je taky fakt.

Ruw
27.01.2013

Jestli ti můj názor přijde arogantní a příliš příkrý, je mi to líto. Sorry ale vážně jsem nepoznal, že jednalo jen o povzdech. Ta moje druhá větiča, která tě urazila, byla myšlená spíš jako obecná pravda, za kterou si stojím (neboť mě unavuje věčné nadávání na všechno, bez ochoty podílet se aktivně na změně) a pokud sis ji vzal až takhle osobně mrzí mě to.Holt musím psát víc opatrně neb na rozdíl od osobních setkání je na netu mnohem více prostoru ke zbytečným nedorozumění. Přeji i tobě aby sem měl fajn.

dusty
26.01.2013

Ruw: Hmm, netusim, ze to takhle funguje. To nebyla ani tak kritika jako povzdech. Chce to opravdu kus arogance, aby se clovek snizil k osobnimu vypadu. Ale zrejme jsi to jako "Skeptik, cynik, realista" dobre zvazil. Ja se k nemcemu takovemu nesnizim a tobe preji krasny den.

rose
26.01.2013

Škoda, velká škoda zajímavého autora. Ty jeho zprávy z výletů za příšerami a dobrodružstvím byly krásné napínavé a poučné čtení. Těšila jsem se na jeho další výpravy a držela palce, aby se mu podařil nějaký převratný objev, rozluštění nějaké veliké záhady, prostě nějaká veliká pecka. Tak třeba teď právě řeší nějaké otazníky v jiné dimenzi, kdo ví?

Ruw
26.01.2013

dusty: Tak jsi měl sepsat článek ty a nechat si ho jen schválit. Nezlob se, ale kritiku zvládne každý blb, kdežto udělat něco užitečnýho je jinčí umění.

Dandulka
25.01.2013

Ráda čtu jeho knížky. Třeba už všem záhadám přišel na kloub.

dusty
25.01.2013

Muj oblibeny moderatore, Trefulka byl velmi vyznamnou postavou ceskeho disentu.

paulhunter
25.01.2013

dusty: zase nejde psát o každém úmrtí člověka, který se věnoval literatuře. To bychom tu neměli nic jiného.
A taky ne každý má chuť psát o úmrtí člověka, který mu osobně nebyl třeba tak blízký a o kterém nic moc neví. Já sám to tak mám.

1