Žebříček nejprodávanějších eknih v únoru 2016

novinky

04.03.2016 / Dan
Žebříček nejprodávanějších eknih v únoru 2016

Žebříček nejprodávanějších eknih v únoru 2016. Oproti lednu konečně velké změny v pořadí a většina titulů je v žebříčku poprvé.

1.) E. L. James: Gray
2.) Henning Mankell: Firewall
3.) Peter May: Sál smrti
4.) Vlastimil Vondruška: Mrtvý posel
5.) Alice Clayton: Poslední výkřik
6.) Hakan Nesser: Dívka, která nikomu nechyběla
7.) Ashlee Vance: Elon Musk
8.) Marie Doležalová: Kafe a cigárko
9.) David Ebershoff: Dánská dívka
10.) Sarah H. Maasová: Skleněný trůn

Žebříček byl sestaven na základě údajů od hlavních distributorů e-knih (kosmas, palmknihy, databook, alza). Zdroj: SČKN

Komentáře (29)

avalonek
27.03.2016

Každého názor.Já teda nemám problém si i ten brak(jak tomu teda říkáte) zakoupit.A můžu si ho kdykoliv přečíst,když zrovná nebudu mít náladu na to soustředit se na nějaký lepší počteníčko.

Rup
27.03.2016

Všem a především avalonek: I já si občas přečtu s chutí nějakou blbost, to ale neznamená, že se nejedná o brak. Vždy to tak také budu hodnotit a vědomě si to nikdy nekoupím, maximálně vypůjčím.

avalonek
26.03.2016

Asi si taky rejpnu.Tak za prvé,je to Grey(štve mě,když to vidim špatně napsané)..A za druhé,četla jsem Shakespeara,Tolkiena,Sapkowského atd,ale také sáhnu po knihách,jako je právě Grey i jí podobné a nepříjde mi,že bych na tom byla kvůli tomu nějak intelektuálně špatně.Myslím si,že v téhle době,kdy se každej za něčím honí,můžeme být jen rádi,že lidé jestě pořád čtou.A jako příklad je třeba čsfd,kde jsou některé filmy ohodnocený nízkým počtem procent ale vůbec to neznamená,že se na ten film třeba nedá koukat.Nakonec je i mnohem lepší někdy,než filmy,které mají vysoké hodnocení....

Rup
25.03.2016

Naprosto souhlasím s Mikkinnen: Je to brak, šunt, odpad. Ať se to komu líbí nebo nelíbí. Ačkoli jsem zpočátku pochyboval, začínám již věřit: Gerald Crabtree - „O intelekt již nějakou dobu přicházíme. Lidstvo postupně hloupne a pomalu se z nás stávají bezcitní grobiáni.“ A ten žebříček o něčem svědčí.

gladya
21.03.2016

Milá Diano, ale tak jsem to nemyslela. Proti odpočinkové literatuře a braku nic nemám a s chutí je občas čtu. A pojmem LITERATURA ( jako s velkým L) jsem se pokusila odlišit to, co má i nějaké kvality, hodnotu či jak to nazvat. V žádném případě si netroufám soudit, co objektivně je kvalitní literatura. Maximálně mohu říct, co za kvalitní literaturu považuji já, literátní kritici a teoretici i ostatní čtenáři mohou mít jiný názor a je to jen dobře.

Ale troufám si tvrdit, že jsou knížky, jejichž úroveň je opravdu a nezpochybnitelně bídná. A klidně mě čtení takových knížek může z nějakých důvodů bavit.

Mikkinnen
21.03.2016

Milá Diano,
jistě máte pravdu v tom, že je každého věc, co čte. A jistě je hodnoceni knih čistě subjektivní. Nicméně se domnívám, že mícháte dvě věci dohromady. Oddechová literatura má své nezastupitelné místo v čtenářském světě, ale pokud hovoříme o braku, tak nehovořime o odpočinkové literatuře, ale o špatné literatuře. Prostě spousta knih je opravdu špatně napsaných. A je smutné sledovat, jak to dnes lidé nedokáží rozlišit, a ještě tu svou neznalost, omlouvaji tím, ať si každý čte co chce. Víte, svobodné rozhodnutí číst co chci je jistě nespochybnitelné, ale stejně tak je nespochybnitelné právo na vyjádření se o kvalitě dané knihy. Neberte to prosím osobně. Jsou to "jen" knihy. :-)

DianaTicha
21.03.2016

Milá Gladyo,

prosím zkuste si zjistit význam slova literatura...=) Pokud zde nepřidáte přívlastek jedná se o šírší význam veškerého písemně zaznamenaného jazykového projevu.

Obecně mě vždycky bouří kecy tipu jaký to je brak... Je to prostě jen odpočinková četba nic víc nic míň, tak proč se kvůli tomu rozčilovat nebo tomu přidávat větší význam? Není to snad každého věc?

gladya
07.03.2016

Dodám ještě jednu věc. Samozřejmé je, že každý může číst co chce a každý má jiný vkus. Sama čtu s chutí i jednoznačný brak, když mě z nějakého důvodu osloví nebo prostě jen baví. Je dost knížek, u kterých není jednoduché hodnotit úroveň podle nějakých objektivních kritérií. O co asi jde? Když někdo čte Padesát odstínů šedi nebo něco podobného (uvádím schválně příklad bestselleru), může to pro něj být oddechovka a může se mu to líbit. Ale neměl by se domnívat, že tak vypadá LITERATURA.

1