Vyhlídka na věčnost Jiřího Kulhánka

novinky

27.07.2011 / paulhunter
Vyhlídka na věčnost Jiřího Kulhánka

Nakladatelství Crew připravuje pro fanoušky nejznámějšího českého autora sci-fi a fantastiky Jiřího Kulhánka (1967) netrpělivě očekávaný román Vyhlídka na věčnost. Dílo, které je precizní analýzou těžkého lidského osudu, je zároveň i upozorněním před strhující mocí medií a informačních technologií, které se na člověka hrnou z každé strany, okrádají ho o jeho vnitřní svobodu a odvádějí ho od jeho vlastní přirozené podstaty.

Žijí mezi námi – známe je z televize, z rozhlasu i z novin – mluvčí. Ovšem pouze jeden z nich je pan Mluvčí, ale na toho v hromadných sdělovacích prostředcích nenarazíme. Pan Mluvčí totiž příliš nemluví, pan Mluvčí pouze vyřizuje vzkazy, a když s tím začne, slunce skryje tvář a pohřební služby přecházejí na dvojsměnný provoz.
Trojsměnný.


Jiří Kulhánek je mezi fanoušky už poměrně proslulý tím, že nerad vystupuje na veřejnosti, rozhovory dává jen zřídka a odpovídá stručně, stejně tak dlouhou dobou, kterou věnuje pročítání, korekturám a úpravám svých děl. Termín Vyhlídky na věcnost byl již proto několikrát přesunut, ale podle nakladatelství Crew by měla vyjít letos v polovině září jako brožovaná bez přebalu v rozsahu 550 stran.

Zdroj: crew.cz, librarius.cz, wikipedia.org (Jiří Kulhánek)

Komentáře (3)

Karmína
29.07.2011

Hurá, hurá, hurá! :-)

Holina
28.07.2011

Paráda, už bylo na čase Jiří!

Jaxx84
27.07.2011

Kulhánkova slovesnost bezpochyby nedosahuje velikosti světové beletrie, ale proč to hned nazývat brakem? Četl jsem od Jířího Kulhánka vše, mnoho mnohokrát a i když nesahá Steinbeckovi slovní zásobou ani po kotníky, tak jeho knihy mají jiné přednosti - akčnost, zábavnost, sarkasmus, představivost, adaptaci vlastního imaginárního světa do toho reálného, propojení na první (i druhé) čtení nepříbuzných knih do jednoho světa a jednoho děje... Jen blázen by sáhl po Cestě krve, když hledá harmonii poezie nebo po Nočním klubu, když očekává složitý prozaický příběh, ne Kulhánkovi knihy jsou přímé jako trajektorie kulky z jeho oblíbeného Glocku a ostré jako čepel jeho oblíbené katany. A nová kniha? Heuréka! Těšíme se!