Vychází třetí díl ságy Hunger Games - Síla vzdoru

novinky

/ paulhunter
Vychází třetí díl ságy Hunger Games - Síla vzdoru

Nakladatelství Fragment vydalo po úspěšných dílech Aréna smrti a Vražedná pomsta závěrečný díl trilogie Hunger Games - Síla vzdoru (v originále Mockingjay, 2010).

Americká spisovatelka Suzanne Collinsová (1964) řekla, že hlavní inspirací pro sérii jí byla řecká pověst o Théseovi a Mínotaurovi. Další inspirace přišla v době, kdy Collinsová přepínala televizní programy a jeden vysílal nějakou soutěž a na druhém se objevila scéna bojujících dětí, což vyústilo v pozdější nápad na romány. Hunger Games popisuje jako aktualizovanou verzi římských gladiátorských her, boj o život pro všeobecnou zábavu.

Anotace: Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí - s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce - reprodrozdem - bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.

Titul Síla vzdoru můžete vyhrát v aktuální soutěži na Databázi knih.

Počet stran: 344, brožovaná, překlad Zdík Dušek

Zdroj: fragment.cz
wikipedia.org


Přejít na komentáře