Vychází nový thriller od bestsellerové autorky New York Times

novinky

PR článek,
Vychází nový thriller od bestsellerové autorky New York Times

Anne Frasierová: POVĚZ MI

Reni Fisherové a detektivovi Danielu Ellisovi není zlo cizí. Oba se stále potýkají s traumatickou minulostí. Právě ta je spojuje – stejně jako zločin, který musí vyřešit, než zemře někdo další.
V kempu na kalifornské Pacifické hřebenovce je zavražděn průvodce a beze stopy zmizí ještě tři mladí turisté. Jediným vodítkem je děsivé video z místa činu, které se objevilo na sociálních sítích. Dívku, jež ho zveřejnila, se ale nedaří najít.
Jde jen o virální hoax, nebo se v lese děje něco mnohem zlověstnějšího...?

Ukázka z knihy:
Reni Fisherová a její pes Edward seděli vyvýšeném místě s výhledem na Mohavskou poušť. Mohli se otáčet o 360 stupňů, a pořád měli oblohu i zemi jako na dlani. V dohledu nebyl žádný dům, silnice nebo vozidlo. Během uplynulé zimy několikrát napadl těžký sníh, a teď, dokonce i začátkem června, ještě kvetly květiny. Téhle neobvyklé hojnosti se říkalo superkvetení a horská úbočí hrála svěžími barvami, z nichž nejvíc vystupovaly odstíny žluté a fialové.
Poušť se těžko popisovala někomu, kdo ji nikdy nenavštívil. Na povrchu, v letním horku nebo během suchého roku, se mohla zdát jen jako písek, hlína a kameny. A byla skutečně syrová a pustá a rozlehlá, horká a studená a suchá, s větrem, který foukal tak silně, že občas člověka shodil na zem. A přesto, když konečně přestalo fičet a vrátili se kolibříci a včely, a cestu jí zkřížila smečka kojotů, Reni dokázala snadno zapomenout na vítr, který ji srazil na kolena. Zrovna když si myslela, že už to déle nevydrží, poryvy utichly a mraky se tyčily nízko a blízko a přecházely z pastelového nachu do tmavě červené. Pak se na oblohu vplížil měsíc, smělý, větší než hory a města, a zaléval zakřivené dálnice stříbrným světlem. Když v takové chvíli zrovna řídila, zastavila a zírala na tu nádheru, na ten krátký magický okamžik.
Byli s Edwardem na prvotřídním místě, vysoko, ale ne tak daleko od domova. Často se vydávala na dlouhé túry, kdy celé dny neměla šanci komunikovat s okolním světem. To se jí líbilo. Z vlastní vůle se stala poustevnicí, stejně jí málokdy někdo zavolal. Telefonát, na který kdysi čekala – na ten z vězení, kdy jí řeknou, že její otec, Zabiják z Inland Empire, je mrtvý – nikdy nepřijde. Anebo už jí nikdy nezavolá matka s otázkou, jestli se nechce zastavit na večeři. Nic takového se už nikdy nestane...


Anne Frasierová (vlastním jménem Theresa Weirová) je úspěšnou autorkou více než pětadvaceti knih, přeložených do více než dvaceti jazyků, a spisovatelkou, které nečiní nejmenší problém střídat žánry. Získala například prestižní RITA Award v kategorii romance s napětím a cenu Daphne du Maurier Award za paranormální romanci. Vydala několik sbírek povídek a básní a úspěšně si vedly i její paměti The Orchard (2011).
Thriller Nejsem mrtvá (The Body Reader, č. 2018), v němž se poprvé objevila Jude Fontaineová, obdržel ocenění International Thriller Writers Award za rok 2017 v kategorii nejlepší původní paperback. O rok později vyšlo v Ikaru volné pokračování s názvem Nejsem živá (The Body Counter) a sérii zakončoval v roce 2020 titul Nejsem z ledu (The Body Keeper).
Kniha Pověz mi (Tell Me) je volným pokračováním série s Reni Fisherovou a Danielem Ellisem, jejíž první díl Najdi mě (Find Me) vyšel v Kalibru v roce 2022.
Více se o ní můžete dozvědět na https://www.annefrasier.com/

Anne Frasierová: Pověz mi, přeložila Jana Vlčková, vydává Kalibr, 280 stran, doporučená cena 379 Kč - Koupit knihu můžete zde.


Pověz mi Pověz mi Anne Frasier (p)

Reni Fisherové a detektivovi Danielu Ellisovi není zlo cizí. Oba se stále potýkají s traumatickou minulostí. Právě ta je spojuje – stejně jako zločin, který musí vyřešit, než zemře někdo další. V kempu na kalifornské Pacifické hře... více


Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Benjamin Fisher, usvědčený sériový vrah, se po letech mlčení rozhodne prozradit, kam pohřbil těla svých obětí. Pod jednou podmínkou: cesty se musí zúčastnit i jeho dcera, kterou od svého zatčení neviděl. Reni Fisherová cítí, že ob... více

Přejít na komentáře (1)