Vinylový detektiv opět v akci! (Andrew Cartmel)

novinky

PR článek,
Vinylový detektiv opět v akci! (Andrew Cartmel)

Andrew Cartmel: Všechny kočky milují Valerianu

Bydlí se dvěma kočkami, prvotřídním gramofonem, velkou sbírkou jazzových nahrávek a na živobytí pro sebe i obě ochočené šelmy si vydělává jako „vinylový detektiv". Nenechte se zmýlit, o vzrušení a nebezpečí není v jeho profesi nouze! Občas jde dokonce i o život…

Když se mu na prahu objeví nesourodá dvojice v podobě bratra tragicky zesnulé zpěvačky Valeriany a mladé senzacechtivé novinářky, roztáčí se kolotoč intrik, poštovních koček, podezřelých úmrtí včetně jedné hlídací husy a život ohrožujících halucinogenních zážitků. Zemřela Valeriana skutečně přirozenou smrtí rockových muzikantů, tedy sebevraždou po požití štědré dávky drog...? A nahrála na svůj ztracený poslední singl tajný vzkaz nebo temnou mši, jak se šeptá v kruzích milovníků vinylu...? Odhalí jeho nalezení, co se stalo se zmizelým zpěvaččiným synem...? Ocitli se snad náš hrdina se svou vynalézavou přítelkyní Nevadou opět přímo v hledáčku zločinců, kteří se nezastaví před ničím?

Druhý díl volné detektivní série od spoluautora scénáře legendárního seriálu Dr. Who. Volně navazuje na předchozí detektivní román Poslední deska.


Ukázka z knihy:

„Nejsem si jistý, jestli se zrovna do tohohle chci pouštět," řekl jsem.
„Slyšel jsi ji, když říkala, že peníze nejsou problém?"
„A viděla jsi jeho pohled, když to řekla?"
„Pohled nepohled, potřebujeme zdroj příjmů."
„Hledám desky, ne lidi,"
namítl jsem.
„Posledně jsi v tom ale odvedl docela dobrou práci."
„To byl jen vedlejší efekt pátrání po desce. Byla to prostě šťastná náhoda."
„Proč by tu nemohla být další?"

Zavrtěl jsem hlavou. „Ten kluk se nemohl prostě vypařit. Někdo ho unesl."
„Ale kdo?"

Pokrčil jsem rameny. „Nejspíš ten druh lidí, který unáší malé kluky. Nejspíš byl do čtyřiadvaceti hodin mrtvý. Pokud měl štěstí. Jakákoliv náhoda, která by nás přivedla k vysvětlení, bude těžko šťastná."
„Chudák kluk." Nevada vstala „No – zapřemýšlej o tom. Máme ještě chvíli, než se vrátí z oběda."
Usmála se na mě a zamířila do zahrady si zatelefonovat, což bylo samo o sobě podezřelé. Přešel jsem k oknu. Mohl jsem ji odsud slabě slyšet, jen jako nezřetelné mumláni. Občas pohlédla mým směrem. Zjevně měla něco v plánu. Vrátila se do kuchyně viditelně spokojená sama se sebou.
Minutu nato se za zarachocení kočičích dvířek objevila Turk a pospíchala k pohovce, aby mě pozdravila. Zdvihl jsem dlaň, ona se předními packami opřela o moje koleno a začala si o mou dlaň třít hlavu. Chvíli si mě prohlížela svýma nádhernýma tyrkysovýma očima po stranách zjizveného čumáčku. Byla větší rváč než její sestra a jizvy na čumáku ji dodávaly pirátský vzhled.
Po chvíli se obrátila a vyskočila na konferenční stolek. Milovala se tam cele hodiny rozvalovat jako velká kožešinová dekorace. Podívala se na mě, přetočila se na záda, nohy rozcapené a cele bílé břicho nastavené k podrbání."


ANDREW CARTMEL (*1958) je britský scenárista, spisovatel a úspěšný stand-up komik. Do britské popkultury se navěky zapsal svou prací na seriálech Dr. Who a Torchwood. Spolu s Benem Aaronovitchem píše také komiksové příběhy ze světa Řek Londýna.
Svou zálibu v kvalitním rocku, jazzu a vůbec elpíčkách všeho druhu, kočkách a starém dobrém Londýně naplno využil v sérii uvolněných, přesto ale napínavých detektivek o Vinylovém detektivovi – pohodáři, který se živí vyhledáváním vzácných desek a stále se mu do toho pletou vrazi, spiknutí nebo nejrůznější blázni... Ale také krásná Nevada. První příběh Vinylového detektiva vyšel pod názvem Poslední deska (č. 2017), druhý se jmenuje Všechny kočky milují Valerianu (č. 2021).

Andrew Cartmel: Všechny kočky milují Valerianu přeložila Julie Nováková, vydává nakladatelství Kalibr, 328 stran, doporučená cena 349 Kč


Všechny kočky milují Valerianu Všechny kočky milují Valerianu Andrew Cartmel

Bydlí se dvěma kočkami, prvotřídním gramofonem, velkou sbírkou jazzových nahrávek a na živobytí pro sebe i obě ochočené šelmy si vydělává jako „vinylový detektiv“. Nenechte se zmýlit, o vzrušení a nebezpečí není v jeho profesi nou... více


Poslední deska Poslední deska Andrew Cartmel

Bydlí se dvěma kočkami, prvotřídním gramofonem, velkou sbírkou jazzových nahrávek a na živobytí pro sebe i obě ochočené šelmy si vydělává jako „vinylový detektiv“. Raritní gramofonové desky, o které sám nemá zájem, prodá se ziskem... více

Přejít na komentáře (2)