Vekslák z katolické rodiny nebo radosti a strasti letuškování aneb Tipy na letní čtení

novinky

PR článek,
Vekslák z katolické rodiny nebo radosti a strasti letuškování aneb Tipy na letní čtení

Prázdniny, dovolená s dětmi, konec semestru, polední klidy i dlouhé letní večery. Léto je pro všechny milovníky knih obdobím, kdy se vždy najde víc času na přečtení toho, co prozatím leželo neotevřené. A pokud nemáte co otevřít, dáme vám pár tipů.

Fakt, že Češi napříč generacemi i republikou stále hodně čtou, dokazují každoroční průzkumy. Uprostřed léta vás ale nebudeme zavalovat čísly a průzkumy. Nabídneme vám knihy, které vás během volných letních chvil pobaví, vezmou do minulosti i u kterých si odpočinete.

Pokud patříte mezi dospělé, kteří už vyhlížejí odpočinkovou dovolenou na pláži nebo turistickou v horách, máme pro vás na výběr z těžších i lehčích kusů. Pokud nemáte hlavu na příliš těžkou literaturu, pobavíte se i zasmějete nad Letuškou z economy aneb co na Instagramu neuvidíte od Petry Jirglové, která sepsala svoje radosti a strasti ohledně letuškování. Jde sice primárně o knihu pro ženy, ale upřímně se zasmějí i muži.

Léto je i obdobím romantických západů slunce nebo pozdních večeří. Jenže mnohé ženy vědí o hledání ideálního muže svoje. Jednou z nich je i Nika Mišjaková, která svoje tragikomické zkušenosti s randěním po třicítce sepsala. Kniha Prosecco do žíly je o tom, jak reálně vypadají rande z Tinderu a že na nich můžete potkat svého šéfa nebo stalkera.

Když už jsme u mužů a jejich podob, není od věci si přečíst i knihu Penis nemá uši od Marka Dobrého. Povídkový román o mužích-hajzlech dnešní doby ukazuje pestrou škálu sebestředných mužů. Kniha je tak společenským komentářem, kterému se nejeden čtenář zasměje, ale nad kterým se i zamyslí.

Pokud se chcete zamyslet víc a dáváte přednost těžším tématům, nová kniha Hany Pachtové s názvem Život a doba gaunera – Na klepadle vás vezme zpět do minulého režimu za vekslem. Dává nahlédnout do života muže, který se narodil do důstojné věřící rodiny, ale toužil po svobodě a žil po svém.

Všechny knihy vyšly v průběhu léta díky online nakladatelské službě Pointa, která mění způsob vydávání knih a zapojuje čtenáře do dění. Projekt otevírá dveře začínajícím autorům, profesionálům z oboru i nadšeným čtenářům. Všichni se potkávají v rámci online platformy, která zjednodušuje celý proces vydání knihy. Společně pak vytvářejí unikátní knižní komunitu.


Letuška z economy aneb Co na Instagramu neuvidíte Letuška z economy aneb Co na Instagramu neuvidíte Petra Jirglová

Chtěli byste snídat v Paříži, obědvat v New Yorku a večeřet v Bangkoku? Tak to si vysněte jiné zaměstnání. Vtipné historky o mé kariéře letušky na Blízkém východě, o práci a životě v Dubaji, o lidech, se kterými jsem se setkala i ... více


Prosecco do žíly Prosecco do žíly Nikola Mišjaková

Zdravím, jmenuji se Nika a je mi 30… už vlastně 31. Nejsem zatím alkoholička, ale co není, může být. Mám za sebou několik turbulentních let, kdy jsem dostávala ve vztazích pořádně na frak… a tak jsem se rozhodla o tom napsat knížk... více


Penis nemá uši Penis nemá uši Marek Dobrý

„Penis nemá uši“ je povídkový román, který pojednává o mužích-hajzlech. V osmi příbězích čtenář nahlédne do světa sebestředných jedinců, kteří záměrně vytvářejí nenávistné konflikty a hledají cíle svého hněvu, aby si tak vytvořili... víceŽivot a doba gaunera: Na klepadle Život a doba gaunera: Na klepadle Hana Pachtová

Katolická rodina, veksl, vězení. Víra ani režim ho od svobody nemohly odradit. Zákaz prodeje dětem do 18 let i jejich rodičům. Vyprávění chlápka, co se sice narodil do důstojné katolické rodiny, ale… Narodil se také jako nádoba n... více

Přejít na komentáře (1)