Vázaná Bouře mečů na pultech do konce října

novinky

18.10.2011 / paulhunter
Vázaná Bouře mečů na pultech do konce října

Bouře mečů (A Storm of Swords, 2000), třetí díl epické fantasy série Píseň ledu a ohně autora George R. R. Martina, vyjde v novém vázaném vydání 27. října. Podle nakladatelství Talpress bude možné titul předobjednat zhruba o týden dříve.

Z pěti uchazečů o trůn je jeden mrtvý, další upadli v nemilost, a boj, v němž se bez skrupulí uzavírají nová spojenectví a ruší se stará, zuří nemilosrdně dál. Moc rodu Lannisterů hrozivě silí, avšak Tyrion trpí stále většími ústrky od své intrikánské sestry, krutého otce i zkaženého sadistického synovce. Robb Stark je nucen bránit mladé království proti zuřivosti Greyjoyů, kteří chtějí Sever zabrat pro sebe. Divocí vytáhli zpoza Zdi a spolu s nimi i Jiní, stále silnější. O celý kontinent dál se vydává na válečné tažení Daenerys se svými draky. Každý podniká odhodlanou výpravu za své vítězství, a všichni dohromady halí svět do temné bouře mečů, která je však pouhou dětskou šarvátkou proti válce mezi silami dobra a zla, jejíž hrozba se blíží...

Bouře mečů vyhrála v roce 2001 cenu Locus a v roce 2002 cenu Geffen za nejlepší román. Ve stejném roce byla nominována na cenu Nebula za předchozí rok. Byla taktéž prvním románem ze série, nominovaným na cenu Hugo; jednoho z nejprestižnějších ocenění v rámci žánru science fiction a fantasy. Kniha byla však poražena Harry Potterem a Ohnivým pohárem od J. K. Rowling.
G. R. R. Martin se před svými fanoušky na adresu vítězky J. K. Rowling vyjádřil takto: "Udav se, Rowlingová. Možná máš miliardy dolarů a moje Hugo, ale takovéhle čtenáře nemáš."

Kniha vyjde v překladu Hany Březákové s obálkou Martiny Pilcerové. Rozsah 1 200 stran v osmicentimetrové vazbě určitě žádného Martinova fanouška nepřekvapí.

Zdroj: talpress.cz, facebook.com (talpress), wikipedia.org (Bouře mečů), wikipedia.org (A Storm of Swords)

Komentáře (9)

WEIL
22.10.2011

Nadměrný zájem o fantasy je jasným úkazem, že čtenáři i diváci hledají únik od běžné reality. Jinak si ho neumím vysvětlit.

Air15
20.10.2011

Už dlouho jsem se na nic tak strašně netěšil :)

paulhunter
18.10.2011

Díky, pokud bude tedy ještě lepší, tak jsem nadmíru potěšen.
Rozhodně se do čtení vrhnu hned, jak kniha vyjde, když mám zatím v dobré paměti oba předchozí díly.

zlovlk
18.10.2011

Bouře je téměř určitě nejlepší dosud vydaný díl série, lepší než ty před ním, lepší než ty po něm. Je to i mínění většiny fanoušků, takže na tom pravděpodobně něco bude. Obzvlášť potěšení budou milovníci epických scén a dějových zvratů - Bouře mečů je takový klimax, další díly jsou potom pomalejší, méně dechberoucí, méně čtivé, zaměřené na spíše motivické než dějové pointy.

paulhunter
18.10.2011

zlovlk: jak hodnotíš Bouři v porovnání s Hrou o trůny a Střetem?

zlovlk
18.10.2011

Nezapomeňte, že žijeme ve světě, kde může Nobelovu cenu za mír dostat třeba Obama, Arafat nebo Gore. Ve srovnání s takovými obludnostmi je udělování literární cen průměrným knihám na základě komerčního úspěchu vlastně jen úplně obyčejné a tak trochu milé chucpe.

Martinův výrok je arogantní jen zdánlivě - kdo si obě zmíněné knihy přečte, ten to okomentuje pravděpodobně mnohem pikantnějšími slovy.

paulhunter
18.10.2011

Já myslím, že to s tím výrokem zase nebude tak ostrý :-)

A na knihu se těším moc.

Minas
18.10.2011

Sic je to výrok nehodný jeho spisovatelského umu, avšak to mě neodradí koupit si tuhle, pro mne nejobjemnější, knihu do knihovny. Už se těším na četbu, jen si ji asi sebou nikam brát nebudu, jelikož bych se pod tou tíhou mohl prohnout :D

1