Vázaná Bouře mečů na pultech do konce října

novinky

/ paulhunter
Vázaná Bouře mečů na pultech do konce října

Bouře mečů (A Storm of Swords, 2000), třetí díl epické fantasy série Píseň ledu a ohně autora George R. R. Martina, vyjde v novém vázaném vydání 27. října. Podle nakladatelství Talpress bude možné titul předobjednat zhruba o týden dříve.

Z pěti uchazečů o trůn je jeden mrtvý, další upadli v nemilost, a boj, v němž se bez skrupulí uzavírají nová spojenectví a ruší se stará, zuří nemilosrdně dál. Moc rodu Lannisterů hrozivě silí, avšak Tyrion trpí stále většími ústrky od své intrikánské sestry, krutého otce i zkaženého sadistického synovce. Robb Stark je nucen bránit mladé království proti zuřivosti Greyjoyů, kteří chtějí Sever zabrat pro sebe. Divocí vytáhli zpoza Zdi a spolu s nimi i Jiní, stále silnější. O celý kontinent dál se vydává na válečné tažení Daenerys se svými draky. Každý podniká odhodlanou výpravu za své vítězství, a všichni dohromady halí svět do temné bouře mečů, která je však pouhou dětskou šarvátkou proti válce mezi silami dobra a zla, jejíž hrozba se blíží...

Bouře mečů vyhrála v roce 2001 cenu Locus a v roce 2002 cenu Geffen za nejlepší román. Ve stejném roce byla nominována na cenu Nebula za předchozí rok. Byla taktéž prvním románem ze série, nominovaným na cenu Hugo; jednoho z nejprestižnějších ocenění v rámci žánru science fiction a fantasy. Kniha byla však poražena Harry Potterem a Ohnivým pohárem od J. K. Rowling.
G. R. R. Martin se před svými fanoušky na adresu vítězky J. K. Rowling vyjádřil takto: "Udav se, Rowlingová. Možná máš miliardy dolarů a moje Hugo, ale takovéhle čtenáře nemáš."

Kniha vyjde v překladu Hany Březákové s obálkou Martiny Pilcerové. Rozsah 1 200 stran v osmicentimetrové vazbě určitě žádného Martinova fanouška nepřekvapí.

Zdroj: talpress.cz, facebook.com (talpress), wikipedia.org (Bouře mečů), wikipedia.org (A Storm of Swords)


Přejít na komentáře (9)