V listopadu vyjde investigativní portrét prezidenta Miloše Zemana

novinky

18.10.2019 / Dan
V listopadu vyjde investigativní portrét prezidenta Miloše Zemana

14.listopadu 2019 vyjde nová kniha novináře Jaroslava Kmenty s názvem Rudý Zeman. V ní hledá odpověď na otázku, kdo stál za financováním prezidentské předvolební kampaně.

Přináší nové informace a souvislosti o lidech z blízkého okolí prezidenta Miloše Zemana. Také důkladně rozebírá, komu a proč se Zeman mstí.

Kniha vykresluje politickou atmosféru doby, v níž žijeme. Jde v ní nejen o vliv a moc, ale i o peníze a geostrategické zájmy rozděleného světa.

Kniha Rudý Zeman je opět příběhem novinářského pátrání, které jde do hloubky zásadních politických etap Miloše Zemana a jeho vztahů. Zkoumá také okolnosti mocenského paktu s oligarchou Andrejem Babišem.

Rudý Zeman tak volně navazuje na knihu Boss Babiš, která vyšla v roce 2017 a hned poté se stala bestsellerem.


Ukázka z Rudého Zemana:

Jen co novináři vystoupili z vozu, už jim Zemanův volební tým dával do rukou sklenky s alkoholem. Slivovice, víno, pivo. Tento trojboj měl novináře obměkčit a unavit. Což se za chvíli také stalo. Všichni byli na neformálním „přátelském setkání“ se Zemanem v dobré náladě, jako kdyby spolu vykouřili „marihuanu míru“.

Největší pozornost na sebe strhávali Vratislav Mynář, který doplňoval všem potřebnou hladinku v krvi, a také – a to zejména – Martin Nejedlý, protože na chatě chodil po místnostech v lacláčích a v ruce držel kuchařské náčiní. Nejedlý byl v roli kuchaře a také tak trochu v roli mírotvorce. Novináře neustále uklidňoval.

„Chlapi a dámo, sedněte si, v klidu. Nikam nespěchejte. A jen mi řekněte, co budete baštit,“ říkal jim Nejedlý, který u toho vypadal, jako by byl doma a měl tam své nejbližší příbuzné. S novináři si samozřejmě začal hned tykat. A nabízel jim své oblíbené šašliky.

„Je to super večer, co?“ spustil zase v jednu chvíli Nejedlý na novináře, kteří už nevěděli, co dřív jíst a pít.

,,Přátelé, nepište pořád o Rusech jako o nepřátelích. Jsou to Slovani. Jako my. Nejsou špatní,“ vybízel Nejedlý novináře.Rudý ZemanRudý ZemanJaroslav Kmenta

Novinář Jaroslav Kmenta přichází s novou knihou. Investigativní portrét prezidenta Miloše Zemana, ve kterém autor hledá odpověď na otázku, kdo stál za financováním jeho předvolební kampaně. Také přináší nové informace a souvislosti o lidech...více


Boss BabišBoss BabišJaroslav Kmenta

Boss Babiš je reportážní kniha o temném světe miliardáře a politika Andreje Babiše. Shrnuje, v čem je oligarcha Babiš nebezpečný, jak zbohatl, s kým se zapletl a co všechno ještě tají. Popisuje nejen jeho skutečný podnikatelský zrod a nemil...více

Komentáře (10)

hanap
02.11.2019

To si ráda přečtu. Hodně sil přeji statečnému panu Kmentovi, diky.

majík1
26.10.2019

Tak jsem zvědavá na hodnocení těchto knih:)

Skeeve
20.10.2019

@Dan - Díky za odpověď!

Dan
20.10.2019

To Skeeve: Není. To by byl označen.

Skeeve
20.10.2019

Mohl bych se zeptat - toto je PR článek? Ani tady není tak značen... Na Twitteru jsem odpověď nedostal (ohledně placené reklamy, takže jsem svou otázku stejně nakonec smazal).

kiraa
19.10.2019

Boss Babiš se stal bestsellerem? Aha ... :)))

jezekk
19.10.2019

Kmenta jako Bob Woodward české žurnalistiky? :-)
Na knihu se těším a držím palce autorovi - bude to mít fakt těžké...

růžovámakrela
19.10.2019

Kmenta je frajer!

1