V listopadu vyjde investigativní portrét prezidenta Miloše Zemana

novinky

/ Dan
V listopadu vyjde investigativní portrét prezidenta Miloše Zemana

14.listopadu 2019 vyjde nová kniha novináře Jaroslava Kmenty s názvem Rudý Zeman. V ní hledá odpověď na otázku, kdo stál za financováním prezidentské předvolební kampaně.

Přináší nové informace a souvislosti o lidech z blízkého okolí prezidenta Miloše Zemana. Také důkladně rozebírá, komu a proč se Zeman mstí.

Kniha vykresluje politickou atmosféru doby, v níž žijeme. Jde v ní nejen o vliv a moc, ale i o peníze a geostrategické zájmy rozděleného světa.

Kniha Rudý Zeman je opět příběhem novinářského pátrání, které jde do hloubky zásadních politických etap Miloše Zemana a jeho vztahů. Zkoumá také okolnosti mocenského paktu s oligarchou Andrejem Babišem.

Rudý Zeman tak volně navazuje na knihu Boss Babiš, která vyšla v roce 2017 a hned poté se stala bestsellerem.


Ukázka z Rudého Zemana:

Jen co novináři vystoupili z vozu, už jim Zemanův volební tým dával do rukou sklenky s alkoholem. Slivovice, víno, pivo. Tento trojboj měl novináře obměkčit a unavit. Což se za chvíli také stalo. Všichni byli na neformálním „přátelském setkání“ se Zemanem v dobré náladě, jako kdyby spolu vykouřili „marihuanu míru“.

Největší pozornost na sebe strhávali Vratislav Mynář, který doplňoval všem potřebnou hladinku v krvi, a také – a to zejména – Martin Nejedlý, protože na chatě chodil po místnostech v lacláčích a v ruce držel kuchařské náčiní. Nejedlý byl v roli kuchaře a také tak trochu v roli mírotvorce. Novináře neustále uklidňoval.

„Chlapi a dámo, sedněte si, v klidu. Nikam nespěchejte. A jen mi řekněte, co budete baštit,“ říkal jim Nejedlý, který u toho vypadal, jako by byl doma a měl tam své nejbližší příbuzné. S novináři si samozřejmě začal hned tykat. A nabízel jim své oblíbené šašliky.

„Je to super večer, co?“ spustil zase v jednu chvíli Nejedlý na novináře, kteří už nevěděli, co dřív jíst a pít.

,,Přátelé, nepište pořád o Rusech jako o nepřátelích. Jsou to Slovani. Jako my. Nejsou špatní,“ vybízel Nejedlý novináře.


Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Novinář Jaroslav Kmenta přichází s novou knihou. Investigativní portrét prezidenta Miloše Zemana, ve kterém autor hledá odpověď na otázku, kdo stál za financováním jeho předvolební kampaně. Také přináší nové informace a souvislost... více


Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Boss Babiš je reportážní kniha o temném světe miliardáře a politika Andreje Babiše. Shrnuje, v čem je oligarcha Babiš nebezpečný, jak zbohatl, s kým se zapletl a co všechno ještě tají. Popisuje nejen jeho skutečný podnikatelský zr... více

Přejít na komentáře (10)