Trilogie Fifty Shades vyjde ve zkrácené verzi (Apríl!)

novinky

/ paulhunter
Trilogie Fifty Shades vyjde ve zkrácené verzi (Apríl!)

Britské nakladatelství Vintage Books vydá letos v dubnu zkrácené verze všech románů trilogie Fifty Shades autorky E. L. James. Erotická trilogie se stala světovým bestsellerem, celkově se prodalo více než 100 milionů výtisků v 52 jazycích. Podle internetového média Forbes.com byla E. L. James nejvýdělečnější spisovatelkou roku 2013 s téměř 95 miliony dolarů.

Samotná autorka prohlásila minulé pondělí na londýnské konferenci The London Book Fair, že současný obsah jejích románů plně nevyhovuje většině čtenářské komunity, a proto se dohodla s nakladateli na nové úpravě celé trilogie:

"Chci, aby byla trilogie Fifty Shades přístupnější i lidem, kteří nemají dostatek volného času na čtení obsáhlých románů. V době psaní svých knih jsem si plně neuvědomila fakt, že spousta čtenářů bude přeskakovat pasáže, které se netýkají erotických scén. Proto jsem se rozhodla jim vyjít vstříc - ve zkrácených verzích bude větší poměr sexu a celková délka jednotlivých dílů bude zhruba poloviční."

Nakladatel plánuje vydání všech tří dílů na 25. duben 2014, předprodej byl ale zahájen již před dvěma dny. Podle předběžných informací je zájem obrovský, na webu vydavatele jsou už tisíce objednávek. O dalších informacích vás budeme informovat.

Zdroj: vintage-books.co.uk, londonbookfair.co.uk, bbc.com/news


Přejít na komentáře (24)