Trilogie Fifty Shades vyjde ve zkrácené verzi (Apríl!)

novinky

01.04.2014 / paulhunter
Trilogie Fifty Shades vyjde ve zkrácené verzi (Apríl!)

Britské nakladatelství Vintage Books vydá letos v dubnu zkrácené verze všech románů trilogie Fifty Shades autorky E. L. James. Erotická trilogie se stala světovým bestsellerem, celkově se prodalo více než 100 milionů výtisků v 52 jazycích. Podle internetového média Forbes.com byla E. L. James nejvýdělečnější spisovatelkou roku 2013 s téměř 95 miliony dolarů.

Samotná autorka prohlásila minulé pondělí na londýnské konferenci The London Book Fair, že současný obsah jejích románů plně nevyhovuje většině čtenářské komunity, a proto se dohodla s nakladateli na nové úpravě celé trilogie:

"Chci, aby byla trilogie Fifty Shades přístupnější i lidem, kteří nemají dostatek volného času na čtení obsáhlých románů. V době psaní svých knih jsem si plně neuvědomila fakt, že spousta čtenářů bude přeskakovat pasáže, které se netýkají erotických scén. Proto jsem se rozhodla jim vyjít vstříc - ve zkrácených verzích bude větší poměr sexu a celková délka jednotlivých dílů bude zhruba poloviční."

Nakladatel plánuje vydání všech tří dílů na 25. duben 2014, předprodej byl ale zahájen již před dvěma dny. Podle předběžných informací je zájem obrovský, na webu vydavatele jsou už tisíce objednávek. O dalších informacích vás budeme informovat.

Zdroj: vintage-books.co.uk, londonbookfair.co.uk, bbc.com/news

Komentáře (24)

rusalka123
16.05.2014

Prej "V době psaní svých knih jsem si plně neuvědomila fakt, že spousta čtenářů bude přeskakovat pasáže, které se netýkají erotických scén".:DDD Kdyby to nebyl apríl, už bych si opravdu s konečnou platností pomyslela, že autorka patří do blázince.:D

Daxie L. Jesus
18.04.2014

Kdyby v titulu nepsali ten Apríl!, možná bych i uvěřil.

Aksel
11.04.2014

Apríl sem, apríl tam, že něco takového jednou vznikne, tak tomu bych klidně věřil. Určitě se totiž na trhu najde dost široký "čtenářský" segment, který chce být v obraze, leč zároveň nemá čas nebo jednoduše buňky na to, aby přečetl nějakých cca tisíc stran textu. Znám totiž nemálo lidí, kteří naposledy přečetli knihu na základní škole a od té doby se čtení s úspěchem vyhýbají. Ale když se o těch Padesáti odstínech tolik mluví, tak proč nebýt "in" a nezkusit přelouskat 150 stránek.... :-) Jízlivost ale stranou. Pokud by to nějaké zbloudilé duše dokázalo přivést k zájmu o čtení, ať klidně nějaký takový výcuc vyjde.

Ikkju
09.04.2014

150 stránek holého děje :o :D... Výborné!

Lena52
08.04.2014

Já teda říkám: "Díkybohu." Zkrácené verze většinou nestojí za nic. Taky by tam určitě nechala, jenom erotické scény a to něco málo děje, co tam zbylo by bylo v čudu :-)

petaSk
06.04.2014

Škoda, že ve zkrácené verzi nevyjde zfilmovaný Hobit. Bez Apríla.

Evickar
03.04.2014

Upřímně škoda, že to byl apríl. Kdyby se stáhly z knihkupectví všechny 3 díly a byly nahrazeny jedním, kde by se aspoň něco dělo, tak by to nebylo k zahození. Možná, že to spisovatelka měla udělat hned :-D než to tak roztááááhnout!!!

Kateriska
02.04.2014

Nač utrácet peníze za "zkrácené" vydání, když se jedná o knihu, která je bez jakékoli zápletky či zajímavosti. Erotické scény jsou plytké a trapné a celá trilogie jde zkrátit na jednu jedinou větu: Největší literární přehmat této doby rozhodně nečtěte!

1