Třikrát Nikkarin

novinky

/ paulhunter
Třikrát Nikkarin

Dům čtení zve na setkání s komiksovými tvůrci. Fanouškům se představí Nikkarin (vl. jménem Michal Menšík), který svůj snový a lehký styl předvedl v autorské trilogii 130, z níž zatím vyšly první dva díly. Jeho díla jsou výrazně atmosférická ale přes svou uhlazenost působí zvláštně znepokojivě. Tento velmi mladý autor jistě v budoucnu předvede mnohou skvělou práci a část z ní představí už nyní. Druhým autorem akce Komiks! v Domě čtení je Ondřej Krajtl, který bude mít přednášku na téma: Komiks jako brak a komiks jako umění.

Akce se koná ve středu 18. května od 17:30 hodin. Vstup volný.

Klasická old-school sci-fi Stanisława Lema (1921–2006) Návrat z hvězd vychází po padesáti letech opět česky s novými ilustracemi talentovaného výtvarníka Nikkarina (tvůrce komiksové trilogie 130). Po návratu na Zem astronaut Hal Bregg zjistí, že největší výzvou nebylo přežít všudypřítomné nástrahy hlubokého vesmíru, ale pochopit pravidla nového světa a naučit se v něm žít. Zatímco výzkumná výprava mimo sluneční soustavu trvala několik let, na Zemi uplynulo více jak jedno století. Nic tu nepřipomíná svět, který znal. Kontinenty pokrývají sítě dokonale funkčních měst, většinu profesí vykonávají roboti, zásluhou biologické modifikace je život racionální, pohodlný a bezpečný. Autor nabízí jedinečnou kombinaci dramatické zápletky a odvážné futuristické vize, jejímž tématem není nic menšího než samotná podstata lidské přirozenosti.


Pokud vás komiksový tvůrce Nikkarin zaujal, pak máte jedinečnou možnost využít dnešní autogramiády (kromě podpisu můžete na přání obdržet i kresbu) na veletrhu Svět knihy Praha 2011 od 15 hodin.

Zdroj: mlp.cz, crew.cz, bookworld.cz


Přejít na komentáře