Tři bratři Zdeňka Svěráka

novinky

06.10.2014 / Dan
Tři bratři Zdeňka Svěráka

Jeden z nejočekávanějších podzimních titulů Tři bratři vychází s předstihem právě dnes. Můžete se tedy začíst do pohádkového příběhu, který ve filmové podobě na několik týdnů ovládl česká kina.

Tři bratři - pohádkový příběh, který vznikl na motivy minioper z dílny oblíbené autorské dvojice Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř, dostane svou další podobu – knižní. Vyprávění o osudu bratrů a jejich hledání štěstí je v knize doplněno ilustracemi, které připomenou také děj filmové pohádky. Ilustrátor Václav Šlajch připodobnil jednotlivé kresby výjevům z filmu.

V knize Tři bratři se autorovi podařilo propojit tři pohádky, které by měl dle jeho slov znát každý. Dlouho nevěděl, jak tři notoricky známé příběhy spojit do jednoho: „Spojit tři pohádky do jednoho příběhu byl oříšek. Chtěli jsme, aby k sobě patřily, a tak jsme je svázali čtvrtou, jako copánek ze čtyř pramenů“ říká Zdeněk Svěrák.
Vznikla tedy čtvrtá pohádka Tři bratři. Jana, Pepu a Matěje rodiče pošlou do světa na zkušenou, aby se zbavili svých špatných vlastností (zbrklost, nerozhodnost, roztržitost). Každý z bratrů vstupuje do jedné z pohádek, aby našel své štěstí. Přitom zůstává zachováno staré, dobře známé pravidlo, že v pohádce vždy zvítězí dobro nad zlem.

Slavnostní křest knihy „Tři bratři“ se uskuteční 13. října 2014 od 16:00 hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí za účasti autora Zdeňka Svěráka a Jana Svěráka.Tři bratřiTři bratřiZdeněk Svěrák

"Pohádka, to je raneček moudrosti, který nám tu zanechali předkové, abychom si ho vzali na vandr světem a věděli, jak se rozhodovat na rozcestích. Kudy jít a kudy se nevydat. Pohádka věří, a dokonce přikazuje, že dobro má být pochválen...více

Komentáře (4)

Lolaniky
11.02.2016

ta pohádka je hrozně pěkná

martina8957
06.01.2015

Mě se tato pohádka moc líbila a za tu dobu, co šla do kin jsem ji viděla už asi 5x, ale i přes to bych se na ni moc ráda znovu podívala.

Val
06.10.2014

Pohádky notoricky známé, nicméně velmi zdařile skloubené do sebe .... Laskavý humor pana Svěráka je zárukou kvality a pokud mohu soudit podle filmu, tak rozhodně doporučuji :-)

piratmartin
06.10.2014

Podle mě zbytečnost, každý tyhle tři pohádky zná.