Tohle je Melbourne podle Jacka Irishe….

novinky

PR článek,
Tohle je Melbourne podle Jacka Irishe….

„Těmi ošumělými ulicemi musí kráčet muž, sám morálně neošumělý, muž nepošpiněný a bez bázně.“ V případě dokonalého krimi thrilleru Petera Templea Staré dluhy leží ty ošumělé ulice v australském Melbourne a ten muž se jmenuje Jack Irish. Seznamte se, prosím…

Jack Irish kdysi vedl spořádaný život šťastně ženatého, úspěšného muže. Ty časy si ještě pamatuje, ale nic z toho už neplatí. Teď se snaží protlouct, jak to jen jde: jedním z hlavních zdrojů jeho obživy jsou příjmy z dostihových sázek. Tím druhým je vymáhání dluhů. A ano – kromě toho všeho je i soukromým vyšetřovatelem, i když víceméně bezděčným.

Takto ho čtenáři poznávají i v první knize Staré dluhy, v níž Jack zjistí, že se splácením dluhů by člověk neměl otálet. Pak by například mohl být jistý Danny McKillop, který Jacka požádal o pomoc, ještě živý. S o to větší zarputilostí se ale Jack do vyšetřování jeho vraždy pustí. Jen aby zjistil, že tam, kde zákon nemá čisté ruce, se některé dluhy splácejí jen těžko.

Krimi thriller Staré dluhy se ihned po svém vydání stal hitem, Peter Temple za něj získal prestižní ocenění Ned Kelly Award, Jack Irish se vrátil v dalších třech románech a úspěch rovněž slavily tři celovečerní filmy a televizní seriál, v nichž hlavního hrdinu naprosto dokonale ztvárnil australský herec Guy Pearce. Čeští čtenáři se mají na co těšit!

Strhující krimi thriller Staré dluhy si můžete pořídit se slevou 30 % v e-shopu nakladatelství Mystery Press: https://mysterypress.cz/stare-dluhy/.


Staré dluhy Staré dluhy Peter Temple

MELBOURNE PODLE JACKA IRISHE: DÉŠŤ, VÍTR, DOSTIHY, SEX, KORUPCE, VRAŽDA Život v Melbourne není lehký – obzvlášť když se člověk pokouší splácet dluhy sázením na dostizích, snaží se vlastníma rukama vyrobit v truhlářské dílně stů... více

Přejít na komentáře