Tipy na poprázdninové knižní novinky

novinky

PR článek, 28.08.2019
Tipy na poprázdninové knižní novinky

Přelom letních prázdnin a září může být pro školáky poněkud temnějším obdobím, pro čtenáře jde však o počátek světlých chvil co se knižních novinek týče. Začínají vycházet dlouho očekávaná pokračování sérií, novinky od oblíbených autorů, ale i knihy, o kterých jste dosud nejspíš neslyšeli a stojí za pozornost. Pojďme se na ně společně podívat.


Neojčekávanější kniha pro fanoušky Ducha Domu Ashburnů

Tajemství sídla Craven Manor


Vsadíme se, že duchařinka s názvem Duch domu Ashburnů vás neminula, sledujete-li alespoň po očku sociální sítě. V hlavní roli se představila sympatická Adrienne se svým kocourem, a přestože nešlo o ten nejstrašidelnější horor všech dob, vylekal nejednu knihomolskou duši.

Před několika dny se na knižních pultech objevilo další dílo od milovnice temných budov Darcy Coates. V knize Tajemství sídla Craven Manor se tentokrát potkáváme s Danielem, který je úplně švorc. Proto příliš dlouho neváhá nad nabídkou dělat zahradníka v místě, které je sice temné, ale platí se zde zlatem. Asi je vám jasné, že tento džob nenašel na LinkedInu, ale nábor byl poněkud kurióznější a ve stejném duchu se nese celá jeho pracovní náplň. Úkoly a podmínky jsou jasně dané. Běda tomu, kdo něco poruší…

Chcete-li cítit záchvěvy strachu a znovu se vydat do míst plných nadpřirozených úkazů, navštívte sídlo Craven Manor.


Sci-fi, které šokuje

Ideální svět


Ideální svět je šílená sci-fi dystopie, která si pohrává s myšlenkou, jak by to vypadalo, kdybychom se snažili nastavit pravidla v lidské společnosti tak, aby bylo vše dokonalé.

Aby všechno fungovalo tak, jak má, existují životní poradci, kteří dokáží nasměrovat vaše kroky správným směrem. Umí vám vybrat pracovní pozici na míru nebo vás zařadit do kontemplace. Co to znamená? Odejdete z pracovního trhu a máte volnost věnovat se svým koníčkům a zábavám nebo se prostě poflakovat. Můžete si dělat, co chcete a přitom pobírat základní příjem. Někomu to zní skvěle, pro někoho je to noční můrou.

Spolková republika Evropa, ve které se děj knihy odehrává, si však pro své obyvatelstvo připravila mnoho dalších omezení nebo naopak výsad, které mají docílit co nejvyšší možné životné úrovně.

O tom, jak jednoduché je být vystrnaděn ze společnosti, se dočtete ve výborném sci-fi Ideální svět.Příběh, v němž se lidé bojí o své vzpomínky

Kniha M


Spojené státy zachvacuje Zapomnění. Jsou to už dva roky od doby, kdy lidé začali ztrácet své stíny a s nimi i své vzpomínky. Co může být horšího, než přestat poznávat své blízké nebo si neuvědomovat, co dokáže oheň a bezhlavě se do něj vrhnout.

Ústředními postavami v knize M jsou Orlando a Max Čangovi. Jde o mladý pár, který by mohla čekat zářná společná budoucnost. Do cesty se jim však staví Nestinnost, cosi, co i Max postupně připravuj o její vzpomínky. Jak žít ve světě, který vám bere to nejdůležitější? A lze to zastavit? Kniha M od Peng Shepherd je v zahraničí betsellerem a díky své obálce i poutavému příběhu se jím jistě stane i u nás. Vydání je naplánováno na 2. 9.


Kopec srandy s dětskou knížkou

Neotvírat, kouše!


Neotvírat!!! Kouše! stojí na balíčku, který rozpustilý pošťák přinese Nemovi. Ten balíček polekaně převezme, a ač se zprvu zdráhá, nakonec se rozhodne tajemnou zásilku skutečně otevřít. Aspoň se konečně bude něco dít.

A opravdu je tomu tak – šílené události na sebe nenechají dlouho čekat. Z balíčku vyskočí veliká chlupatá postavička jménem Icy-ice-Monsta, uprostřed léta začne sněžit a co je na tom všem nejhorší? O Yettim, kterého v krabici našel, dosud nikdo neví. Jak ho má Nemo v této situaci asi schovat?!

Pobavte se u humorného dětského příběhu s velkou chlupatou potvůrkou v hlavní roli, Neotvírat! Kouše! vychází 2. 9.


Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Daniel zoufale shání práci. Když mu někdo pod dveře strčí vzkaz, který mu nabízí místo správce staré nemovitosti, má pocit, že to je příliš skvělé, než aby to mohla být pravda. Když ale dorazí do Craven Manor, zmocní se ho pode... více


Ideální svět Ideální svět Theresa Hannig

Dokonalá společnost – nebo nejhorší noční můra? V roce 2052 se Spolková republika Evropa izolovala od zbytku světa. O blahobyt a bezpečí v takzvaném hospodářství optimálního blaha pečují vysoce rozvinutí roboti. Všichni občané ... více


Kniha M Kniha M Peng Shepherd

Zmizení stínu Hemua Džóšiho během tradičního indického festivalu rozpoutá vlnu pozdvižení a úžasu. Celý svět okouzleně sleduje neuvěřitelné činy Hemua, který se ztrátou stínu získá nové, neuvěřitelné schopnosti. Stejně fascinovaně... víceNeotvírat! Kouše! Neotvírat! Kouše! Charlotte Habersack

V Horním Suchopáru se téměř nic neděje. Nemo si myslí, že život v městečku je opravdu jedna velká nuda. Všichni jsou tu na sebe pořád hodní, pomáhají si a ještě k tomu je vedro a blíží se konec školního roku. Nemovi ale přijde p... více

Přejít na komentáře (1)