Thriller, který si podmanil svět

novinky

08.11.2016 / Dan
Thriller, který si podmanil svět

Americký scenárista Noah Hawley napsal román Před pádem, který čte celý svět: od prodavaček v polském supermarketu po hollywoodské hvězdy. Nyní vychází v češtině!

Thriller Před pádem doprovází šum, který připomíná bzučení včelího úlu: o knize si lidé povídají, tweetují si své dojmy, na Facebooku se dohadují, jak to asi celé dopadne, na Instagramu najdete tisíce fotek… Příběh Noaha Hawleyho budí pozornost.

Hlavním hrdinou knihy Před pádem je Scott Burriughs- Maluje katastrofy. Hurikány, vykolejené vlaky, tornáda… Netuší, že svou roli pozorovatele vymění za roli účastníka tragédie. Když se coby pasažér stane účastníkem pádu letadla uprostřed Atlantského oceánu, rázem zapomene na to, jak je neúspěšný, jak jeho život nestojí za nic. Ve studených vlnách najde bezradně plovoucího syna nejmocnějšího mediálního magnáta v Americe a smysl jeho život se smrskne do jediného slova: PŘEŽÍT!

Na břehu na něj však místo oslavných fanfár čekají přimhouřené oči, nařčení a sprška podezření. Scott totiž na palubě vůbec neměl být – je jeho přítomnost pouhou nešťastnou shodou okolností, nebo je do smrtelného pádu nějakým způsobem zapleten?

Pokud by si měli fanoušci napětí letos přečíst alespoň jeden thriller, je to právě Před pádem. Kniha, v níž se osudy několika postav střetnou a autor zpětně ukazuje příčiny. Kniha, která čtenáře pohltí a nedá mu spát až do samého závěru.Před pádemPřed pádemNoah Hawley

Mlhavá letní noc. Soukromé letadlo do New Yorku. Jedenáct pasažérů, šestnáct minut letu. A pak se stroj zřítí do oceánu… Přežijí pouze dva – neúspěšný malíř a čtyřletý chlapec. Devět obětí patřilo k privilegovaným, vlivným kruhům. Každý z n...více

Komentáře (2)

fifa51
12.11.2016

Clovek pode mnou mi bere slova z ust. Veta o polskych prodavackach a hollywoodskych hvezdach je hodne nestastna. Jinak jsem rad, ze me nikdo tyhle tuctovy "senzacni" sra*ky, ktery se tak skvele vyjimaji ve vylohach knihkupectvi vedle Kucharky Ladi Hrusky (obzvlast pred Vanocemi), nenuti cist.

Koka
10.11.2016

Autorům těchhle tendenčních oslavných propagačních textů nezávidím - musí to být fuška, vymýšlet týden co týden větší a větší superlativy na knihy, z nichž mnohé po pár týdnech budou zapomenuty jako stovky před nimi i po nich. Bylo by mi to tedy celkem jedno, co se zde píše.
Ale teď se musím ozvat hned proti první větě: postavit ve společenském žebříčku polské prodavačky jako protipól hollywoodských hvězd - to považuji za nechutné a ze spoločenského i sociálního hlediska za nepřijatelné.