Thriller, který si podmanil svět

novinky

/ Dan
Thriller, který si podmanil svět

Americký scenárista Noah Hawley napsal román Před pádem, který čte celý svět: od prodavaček v polském supermarketu po hollywoodské hvězdy. Nyní vychází v češtině!

Thriller Před pádem doprovází šum, který připomíná bzučení včelího úlu: o knize si lidé povídají, tweetují si své dojmy, na Facebooku se dohadují, jak to asi celé dopadne, na Instagramu najdete tisíce fotek… Příběh Noaha Hawleyho budí pozornost.

Hlavním hrdinou knihy Před pádem je Scott Burriughs- Maluje katastrofy. Hurikány, vykolejené vlaky, tornáda… Netuší, že svou roli pozorovatele vymění za roli účastníka tragédie. Když se coby pasažér stane účastníkem pádu letadla uprostřed Atlantského oceánu, rázem zapomene na to, jak je neúspěšný, jak jeho život nestojí za nic. Ve studených vlnách najde bezradně plovoucího syna nejmocnějšího mediálního magnáta v Americe a smysl jeho život se smrskne do jediného slova: PŘEŽÍT!

Na břehu na něj však místo oslavných fanfár čekají přimhouřené oči, nařčení a sprška podezření. Scott totiž na palubě vůbec neměl být – je jeho přítomnost pouhou nešťastnou shodou okolností, nebo je do smrtelného pádu nějakým způsobem zapleten?

Pokud by si měli fanoušci napětí letos přečíst alespoň jeden thriller, je to právě Před pádem. Kniha, v níž se osudy několika postav střetnou a autor zpětně ukazuje příčiny. Kniha, která čtenáře pohltí a nedá mu spát až do samého závěru.


Před pádem Před pádem Noah Hawley

Mlhavá letní noc. Soukromé letadlo do New Yorku. Jedenáct pasažérů, šestnáct minut letu. A pak se stroj zřítí do oceánu… Přežijí pouze dva – neúspěšný malíř a čtyřletý chlapec. Devět obětí patřilo k privilegovaným, vlivným kruhům.... více

Přejít na komentáře (2)