Terry Pratchett v Praze

novinky

/ Zlord Antiježíš
Terry Pratchett v Praze

Terry Pratchett navštíví kvůli derniéře zeměplošského divadelního představení Maškaráda v Divadle v Dlouhé v neděli 27. února 2011 naší pražskou metropoli. Přijede pouze za účelem tohoto představení a neplánuje žádnou podpisovou akci nebo setkání s českými fanoušky. Pro jeho fanoušky je tedy jedinou možností, jak se s ním setkat, zúčastnit se této derniéry.Cesta Pratchetta do Česka je spíše soukromá, kromě návštěvy divadla neplánuje autogramiádu ani veřejné čtení, řekl Petr Matějka z nakladatelství Talpress, které vydává Pratchettovy knihy v České republice.

Divadlo v Dlouhé uvádí hru Maškaráda aneb Fantom Opery od dubna 2006. Uvedlo 80 repríz. Hra se stala komedií roku 2006 na Grand Festivalu smíchu v Pardubicích. Pod dramatizací a režií inscenace je podepsána Hana Burešová. Rolí se ujali Naďa Vicenová, Jaroslava Pokorná, Helena Dvořáková či Miroslav Táborský.

Podle Karoly Štěpánové z Divadla v Dlouhé se Pratchett dostaví krátce před představením a chvíli po něm se v divadle zdrží. Setkání se čtenáři ale neplánuje.

Pratchett spolupracuje s Divadlem v Dlouhé delší dobu. Před devíti lety pomohl divadlu zničenému povodněmi. Nadchla ho totiž inscenace Soudné sestry podle jeho knihy. Pratchett tehdy poslal divadlu tisíc liber (tenkrát asi 48 500 korun) a podpořil internetovou tombolu, jejíž výtěžek ve výši 1500 liber (zhruba 72750 korun) byl rovněž poukázán na povodňové konto divadla.

Přesto fanoušci Zěměplochy nepřijdou tak úplně zkrátka. Můžou se totiž těšit na půlhodinový rozhovor Na Plovárně s Markem Ebenem, který Terry Pratchett poskytne během své krátké návštěvy v Praze.

Zdroje: http://www.discworld.cz, ihned.cz, novinky.cz


Přejít na komentáře