Tajemství obklopující zmizelého syna má ostří nabroušené jako břitva…

novinky

PR článek,
Tajemství obklopující zmizelého syna má ostří nabroušené jako břitva…

Jack Irish se živí všelijak. Sází na dostizích. Vymáhá dluhy. Právničinu pověsil po tragické smrti své ženy na hřebík, přesto se s porušováním zákona stále setkává jako občasný soukromý vyšetřovatel. Tak je tomu i v jeho dalším případu nazvaném Temný příliv.

Jacka požádá přítel jeho otce Des Connors, aby mu našel ztraceného syna. Gary nebyl žádné neviňátko, a jak to tak vypadá, tentokrát se zapletl s lidmi mocnějšími, nelítostnějšími a nebezpečnějšími než kdykoli předtím. Lidmi – jako je třeba milionář Steven Levesque –, kteří udělají vše pro to, aby nikdo neodhalil jejich nejskrytější tajemství.

A tak Jack Irish podstupuje vše, co musí správný noirový hrdina podstoupit: pátrá, vyptává se, nalézá mrtvé v počtu větším než malém, kombinuje, rozdává i schytává rány pěstí a riskuje život i přes to, že by se mohl vzdát a všeho nechat. Protože vpřed žene Jacka prostá touha: pomoci stárnoucímu muži bez ohledu na následky. A ty mohou být fatální.

Jestli Peter Temple ve vynikajících Starých dluzích teprve zkoušel, co umí, v Temném přílivu už dominuje naprosto ve všem: v popisu odvrácené strany Austrálie, v chytře vystavěné zápletce, v brilantních dialozích dokonale vykreslených postav, o vtipných a cynických postřezích samotného Jacka Irishe ani nemluvě. Bravo, mistře!

Strhující krimi thriller Temný příliv si můžete pořídit se slevou 30 % v e-shopu nakladatelství Mystery Press: https://mysterypress.cz/temny-priliv/.


Temný příliv Temný příliv Peter Temple

TAJEMSTVÍ OBKLOPUJÍCÍ ZMIZELÉHO SYNA MÁ OSTŘÍ NABROUŠENÉ JAKO BŘITVA… Jack Irish se coby občasný soukromý vyšetřovatel z australského Melbourne zabývá především pátráním po zmizelých osobách. Tentokrát ho ale další případ zave... více


Staré dluhy Staré dluhy Peter Temple

MELBOURNE PODLE JACKA IRISHE: DÉŠŤ, VÍTR, DOSTIHY, SEX, KORUPCE, VRAŽDA Život v Melbourne není lehký – obzvlášť když se člověk pokouší splácet dluhy sázením na dostizích, snaží se vlastníma rukama vyrobit v truhlářské dílně stů... více

Přejít na komentáře (1)