Super čtení (nejen) pro mladé dospělé? Vsaďte na písmeno „N“

novinky

/ Dan
Super čtení (nejen) pro mladé dospělé? Vsaďte na písmeno „N“

Nyxia, Nyxia Nespoutaná a Naprosto pozoruhodná věc – to jsou 3 knihy, které spojuje více než jen začáteční písmeno „N“. Je to především akce, humor, nečekané zvraty, nezapomenutelný příběh, a svěží počteníčko. Jste připraveni na seznámení se záhadnou vesmírnou hmotou, mimozemšťany a partou fanatiků, která vás bude chtít zabít? Ano? Pak se pusťte směle do čtení.

Nyxia
Emmetova rodina penězi zrovna nehýří, přestože otec tvrdě pracuje. Matka je těžce nemocná a potřebná léčba by stála majlant. Jednoho dne se jako na zavolanou objeví příležitost vydělat si neuvěřitelnou částku peněz a zajistit rodině život v přepychu. Pokud ale na tuto hru Emmet přistoupí, v sázce bude jeho život. I přesto se chlapec rozhodne do projektu přihlásit a trénovat pro vesmírnou misi společně s konkurenty z celého světa.

Jen 8 z nich postoupí do finále a vydá se na planetu Eden, kde se nachází vzácná látka nyxia. Předtím ho ale čeká dlouhá, strastiplná cesta. Dokáže se probojovat do finále a zároveň zůstat dobrým člověkem? Nebo ho pohltí touha po penězích a bezcitnost?


Nyxia Nespoutaná
Druhý díl Nyxie si nebere servítky o nic víc než ten předchozí. Připravte se na dechberoucí výpravu na planetu Eden, kam posádka lodi Genesis konečně doputovala. Úkol vypadá snadně: těžit nyxii, nejcennější látku ve vesmíru, a vycházet s tamními obyvateli. Za to čeká posádku sladká odměna v podobě doživotních financí a zdravotní péče pro celou rodinu.

Babylon ale nehraje čistě a vystavuje posádku sporu, který vede s Adamity. Zájmy obou stran se zásadně liší a je těžké určit, na čí straně je pravda. Nezbývá než planetu opustit a pokusit se zachránit vlastní život. Nebo už je příliš pozdě?
Nyxia Nespoutaná se těší velmi pozitivnímu hodnocení – prozatím ještě pozitivnějšímu než první díl. Fanoušci jistě s nadšením přivítají informaci, že v únoru 2020 vyjde třetí, tedy závěrečný díl série, kde se celá mise a záhady kolem Babylonu dočká konečného rozuzlení.


Naprosto pozoruhodná věc
Název této knihy přesně vystihuje její obsah. Skrývá v sobě mix několika žánrů, osobitý humor a obraz dnešní společnosti. Třešničkou na dortu je fakt, že knihu napsal Hank Green, člen VlogBrothers a bratr věhlasného spisovatele Johna Greena.

Příběh se točí kolem April, třiadvacetileté grafičky, která se snaží poplatit všechny vysokoškolské půjčky. Jedné noci se po cestě domů zastaví u podivuhodného uměleckého díla – sochy, která vypadá jako Transformer v samurajské zbroji. Zavolá svému kamarádovi Andymu a společně natočí bláznivou reportáž o nevšedním umělci a jeho soše jménem Carl. Přes noc se video stane virálním a dvojice, která video natočila, se promění v mediální hvězdy. Jak přežít ve světě, kde se všechny zraky upírají na vás a skupina fanatiků vás chce zabít?


Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Nejmocnější zbraň. Nejvyšší cena. Vítěz bere vše. Nyxia – nejcennější látka ve vesmíru dokáže proměnit váš bídný život v lesk a slávu. Ale při pokusu o její získání můžete ztratit víc než jen čas. Troufnete si kvůli ní i zemřít?... více


Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Zpočátku si Emmett Atwater říkal, že to bude snadná výhra. Posbírat body. Shrábnout prachy. Vrátit se domů. Ale netrvalo dlouho a zjistil, že Babylon nehraje čistě. Jejich plané sliby vystřídaly temné vyhlídky. Teď si spolu s d... více


Naprosto pozoruhodná věc Naprosto pozoruhodná věc Hank Green

Jsou tři hodiny ráno a třiadvacetiletá April se vrací domů z práce. Po cestě si všímá obří sochy. Vypadá jako tři metry vysoký Transformer, oblečený v samurajském brnění. S kamarádem Andym ho natočí na video, které posléze umístí ... více


Přejít na komentáře (1)