Strach je občas silnější než zdravý rozum...

novinky

PR článek,
Strach je občas silnější než zdravý rozum...

Je rozhodnutá zachovat chladnou hlavu,
strach je ale občas silnější než zdravý rozum...
Teresa Driscollová: Za to mi zaplatíš


Je to jen další obyčejná středa, dokud v redakci nezazvoní telefon a ze sluchátka se neozve děsivá výhružka: „Vezmu na tebe ocelovou strunu...“
Novinářka Alice Hendersonová je přesvědčená, že to není osobní. Že se jedná o útok na celé noviny. Brzy však pochopí, že opak je zřejmě pravdou.
Policejní vyšetřování nikam nevede, a tak Alicin přítel najímá soukromého detektiva Matthewa Hilla, aby na ni dával pozor. Situace se i tak s každým dnem vyostřuje. Někdo ji pronásleduje, ale proč...? Někdo chce, aby trpěla, ale za co...? Možná se někoho dotkla v některém ze svých článků...?
Alice je rozhodnutá zachovat chladnou hlavu, někdy je ale strach silnější než zdravý rozum.

Ukázka z knihy:
Nejdřív mi to připadalo prostě neskutečné. Ten hlas v telefonu byl upravený nějakým přístrojem. Robotická ozvěna mě tak vyděsila, že jsem okamžitě zavěsila. Později toho budu litovat, budu si přát, abych poslouchala pečlivěji, protože brzy mi policie bude pokládat spousty otázek – Použil vaše jméno? Ozývaly se nějaké zvuky v pozadí? Jaký měl rytmus hlasu? – a já se budu cítit trapně, že neznám odpovědi.
Já, která se všímavostí živí.
Zatím jen sedím, připadám si v rušné kanceláři sama a nejsem si jistá, jak reagovat. Zaskočilo mě, že se necítím jen vyděšená, ale zároveň i zahanbená. Ano. Nedávalo to smysl, možná to bylo směšné, ale cítila jsem se zahanbená, že to mnou tak snadno otřáslo. Pořád jsem měla pocit, jako bych byla odpojená od místnosti, v níž jsem. Vnímala jsem tělo tak intenzivně, že jsem cítila i tep v prstech, jak jsem stále svírala sluchátko, i když jsem ho už položila zpátky do vidlice.
Zadívala jsem se na hřbet pravé ruky a ozvěna robotického hlasu – ocelovou strunu – mě přiměla položit si ruku do klína.
Představila jsem si prodavače v našem lahůdkářství, jak ostrou ocelovou strunou krájí sýr. Představila jsem si, jak se mi stejný drát zařezává do…
Ne. Narovnala jsem se. Přemýšlela jsem, proč by někdo říkal tak strašnou věc. Proč by na něco tak příšerného vůbec myslel…?


Ohlasy ze zahraničního tisku:
„Čtivý a svižný psychologický thriller.”
- Sunday Mirror

„Tento příběh, který místy láme srdce, se soustředí na chybující, ale naprosto důvěryhodnou postavu.”
- Woman’s Weekly

„Napínavě napsaný román se spoustou zvratů.”
- My Weekly

Teresa Driscollová působila více než pětadvacet let jako novinářka, patnáct let jako moderátorka zpráv v televizi BBC a při práci se setkala s příběhy, které dál domýšlela. Dlouho se věnovala oblasti kriminality. S dojetím sledovala reakce, které jednotlivé případy vyvolávaly, a neuniklo jí, jaký dopad mají na rodiny, přátele obětí i na svědky. A právě těmto reakcím se hlouběji věnuje v temněji laděných románech Mám nad tebou moc (č. 2019) nebo Chladná jako led (č. 2020). Kromě thrillerů ráda píše i příběhy pro ženy.
Teresa žije s manželem a dvěma syny v anglickém Devonu.
Více o jejích knížkách zjistíte na jejích stránkách, nebo ji můžete sledovat na Twitteru (@TeresaDriscoll) či na Facebooku.

Teresa Driscollová: Za to mi zaplatíš, přeložila Ivana Nuhlíčková, vydalo nakladatelství Ikar, 344 stran, doporučená cena 399 Kč Koupit můžete zde


Za to mi zaplatíš Za to mi zaplatíš Teresa Driscoll

Je to jen další obyčejná středa, dokud v redakci nezazvoní telefon a ze sluchátka se neozve děsivá výhružka: „Vezmu na tebe ocelovou strunu.“ Novinářka Alice Hendersonová je přesvědčená, že to není osobní. Že se jedná o útok na ce... více

Přejít na komentáře (1)