Stephen King: Zhubni

novinky

21.02.2012 / paulhunter
Stephen King: Zhubni

Nakladatelství Beta připravuje pro fanoušky Stephena Kinga první české vydání titulu Thinner z roku 1984, který autor vydal pod pseudonymem Richard Bachman. Na Slovensku vyšel překlad v roce 2000 s názvem Kliatba. Beta vydá knihu pod názvem Zhubni.

Billy Haleck má všechno, co si může přát – drahý dům, hezkou rodinu a výnosné zaměstnání v advokátní kanceláři. Má však také silnou nadváhu a jeho doktor ho varuje před infarktem. Ve chvíli nepozornosti za volantem Billy přejede cikánku, jejíž starý otec nad ním vysloví podivnou kletbu: „Zhubni,“ řekne mu a pohladí ho po tváři. Jedno jediné slovo, ale za šest týdnů je Billy o čtyřicet kilo lehčí a naprosto zoufalý a vyděšený. Vsadí všechno na jednu kartu a dostává se do souboje se silami zla, které způsobují, že dál nedobrovolně hubne...

Vyjde jako pevná s přebalem v rozsahu 220 stran.

Nakladatelství chystá i dvě reedice Kingových románů, konkrétně díla Pytel Kostí a Z Buicku 8, na jejichž obálky se můžete podívat níže. Knihy vyjdou v brožované vazbě.Zdroj: ediční plán nakladatelství Beta

Komentáře (14)

moonell
23.02.2012

Teda, to, co posílal Tomee mi přijde spíš jako obaly pro Letopisy Narnie .)) I když tomu neupírám určitý kouzlo, na Kinga mi to prostě nesedí. Svym způsobem už jsem si zvykla na to, že jsou přebaly Kingovek sračky, tak nějak to doplňuje tu atmosféru béčkovýho hororu, kterým, jak si po rozumné úvaze člověk zkrátka musí připustit, po dějové stránce Kingovky opravdu jsou .))

Ale ten přebal Zhubni je děsnej.

morte
23.02.2012

Obálky Temné věže bych si představoval nejraději takto: http://www.stephenking.com/DarkTower/the_books.html

Přebaly Tomáše Bauera se mi líbí, ale pouze ty staré, které dělal pro Laser. Ty nové jsou až na Blaze (inspirováno originálním) bída.

klarkys
23.02.2012

Taky jsem hodnotila dost přísně :-) Jinak souhlas s Tomeem, Bauer je děs:-)

Tomee
23.02.2012

Také jsem odhlasoval, a docela dost přísně, jsem maniak na obálky ,vše musí být ucelené a jednotné (myslím, že na to je definována nějaká lehká porucha:D )
Obálky od Bauera jsou pro mě jasně nejhorší, ale sto lidí, sto chutí...,
doporučuji kouknout na odkaz, takhle mají vypadat obaly na kinga!!!

http://4.bp.blogspot.com/-920Kyv2DFDE/TyU_fTXfmcI/AAAAAAAAEss/R9r1F1pNYZ0/s400/Dark%2BTower%2BCombo.jpg

Azizi
23.02.2012

Ja som to tiež hodnotila v rýchlosti a ešte aj unavená. S odstupom času myslím, že až moc prísne. Ale v podstate som hodnotila tak, ako na mňa tie obálky skutočne zapôsobili. Niektoré sú veľmi vydarené :)

klarkys
22.02.2012

Výbornej nápad, taky se těším na výsledky:-)

paulhunter
22.02.2012

Ohodnoceno. Řekl bych, že po druhé bych hodnotil jinak, ale to nevadí. Hodnotil jsem to rychle a moc jsem nad tím neuvažoval, jinak bych měl "trauma" z rozhodování. Takže jsem známkoval, jak mi to v daný moment přišlo.

Minas
22.02.2012

Ohodnoceno, jsem velice zvědavý na výsledky :))

1