Stephen King chystá nový román "11/22/63"

novinky

/ paulhunter
Stephen King chystá nový román "11/22/63"

22. listopadu 1963 zazněly tři výstřely v Dalasu - prezident Kennedy zemřel a svět se změnil. Pokud byste měli možnost změnit historii, udělali byste to? Stály by následky za to?

Jake Epping je 35letý středoškolský anglický učitel v Lisbon Falls ve státě Maine, který si přivydělává výukou dospělých o GED programu. Od jednoho studenta obdrží esej - hrůzostrašný příběh v první osobě o noci před 50 lety, kdy otec Harryho Dunninga přišel domů a zabil svou matku, sestru a bratra kladivem.

Ne o moc později, Jakeův přítel Al, který provozuje místní restauraci, prozradí tajemství: jeho sklad slouží jako portál do roku 1958. Al naláká Jakea na šílenost - a šíleně nemožnou - na misi, při které se pokusí ochránit Kennedyho před atentátem. Tak začíná Jakeův nový život jakožto George Ambersona v novém světě Elvise a J. F. Kennydyho, velkých amerických aut, problémového osamělce jménem Lee Harvey Oswald a nádherné středoškolské knihovnice Sadie Dunhill, která se stane láskou Jakeova života - života, který překračuje všechna běžná pravidla času.

------------------------------
Stephen King, velký inovátor, zavede americké čtenáře do padesátých let svým románem "11/23/63" letos v listopadu (8. 11.), u nás si budou muset čeští čtenáři na překlad nějakou dobu počkat. Za zmínku také stojí rozsah knihy (který snad ani nikoho už nemůže překvapovat), který čítá zhruba 960 stran.

Zdroje:
www.stephenking.com
www.amazon.com
www.hodder.co.uk


Přejít na komentáře (8)